UFC

„Wystarczy już tych plotek” – menadżer Kamaru Usmana jednoznacznie o trylogii z Leonem Edwardsem

Prowadzący karierę Kamaru Usmana Ali Abdelaziz odniósł się do spekulacji nt. stojącej jakoby pod znakiem zapytania trylogii swojego klienta z Leonem Edwardsem.
W sierpniu zeszłego roku Leon Edwards sensacyjnie znokautował w piątej rundzie ówczesnego mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana, rozsiadając się na tronie dywizji.

Jako że był to drugi pojedynek obu zawodników – prowadzony zresztą pod dyktando Nigeryjczyka, który wygrał także pierwszą potyczkę – natychmiast w przestrzeni medialnej i wypowiedziach obu pojawił się temat trylogii. Wstępnie szykowana była ona na okoliczność marcowej gali UFC 286 w Londynie.
Jednak w ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, wedle których Nigeryjski Koszmar nadal boryka się z kontuzją dłoni, co może uniemożliwić mu występ w Londynie. Na jednej z mniejszych gal Usman pojawił się bowiem z usztywnioną cały czas dłonią.

W czwartek naprzeciw spekulacjom tym o możliwej niedyspozycji byłego mistrza wyszedł jego menadżer Ali Abdelaziz, który postawił sprawę jasno.– Proszę, wystarczy już tych plotek, Kamaru w kolejnej walce bije się z Leonem, jest gotowy – zapewnił egipski menadżer. – Przywozimy ten pas tam, gdzie jego miejsce.

Nigeryjczyk sięgnął po tytuł mistrzowski w 2019 roku, później pięciokrotnie go broniąc. Porażka z Leonem Edwardsem była jego pierwszą pod sztandarem UFC.
Od pewnego czasu 35-letni Nigeryjski Koszmar przebąkiwał jednak o emeryturze. Nadal mierzył co prawda w wielkie, kasowe zestawienia – nic z tych planów nie wyszło – ale coraz częściej przyznawał, że jego sportowa przygoda powoli dobiega końca.

Gala UFC 286 odbędzie się 18 marca. Póki co brak oficjalnych informacji na temat walki wieczoru wydarzenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button