Wyrachowany Jose Aldo wypunktował Marlona Verę

Jose Aldo przerwał czarną serię trzech porażek, pokonując na pełnym dystansie Marlona Verę.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Jose Aldo (29-7) wypunktował Marlona Verę (18-6-1).

W pierwszej połowie pierwszej rundy Chiro Vera był aktywniejszy w stójce, długimi fragmentami kontrolując też Jose Aldo i na siatce, gdzie gnębił go kolanami na uda.

Jednak w drugiej części wyrachowany i metodyczny Brazylijczyk zaprzągł do działania fantastyczne haki na wątrobę, dwoma mocno wstrząsając Ekwadorczykiem. Dołożył też kilka świetny lowkingów na zakończenie kombinacji, wyraźnie przejmując stery walki.

Pierwsze trzy minuty drugiej rundy były wyrównane. Vera notował sporo sukcesów przy lowkingach na wysokości łydki, ale inkasował duża uderzeń na korpus. Ekwadorczyk wywierał jednak sporą presję, zaskakując Aldo obrotowym backfistem. Był też w stanie długimi fragmentami trzymać Brazylijczyka na siatce, gdzie atakował kolanami.

W trzeciej rundzie były mistrz kategorii piórkowej zaprzągł do działania grappling. Zaszedł rywalowi za plecy przy ogrodzeniu, spędzając tam całą rundę. Zirytowany Very próbował uderzać, ale nie potrafił uwolnić się z niedogodnej pozycji.

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 29-28 na Jose Aldo, który przerywa czarna serię trzech porażek, odnosząc pierwsze zwycięstwo w kategorii koguciej.

W wywiadzie po walce Jose Aldo rzucił wyzwanie sposobiącemu się do powrotu po 2-letnim zawieszeniu za doping TJ-owi Dillashawowi.