UFC

Wyrachowany i taktyczny, a zarazem diablo skuteczny! Deiveson Figueiredo pewnie pokonał Roba Fonta na UFC Austin!

Świetnie dysponowany Deiveson Figueiredo pewnie pokonał Roba Fonta na gali UFC w Austin.
Były mistrz wagi muszej Deiveson Figueiredo (22-3-1) z przytupem zadebiutował w kategorii koguciej, po profesorsku rozmontowując Roba Fonta (20-8) podczas gali UFC Fight Night w Austin.
W pierwszej odsłonie walki Font był aktywniejszy i trafiał częściej – przede wszystkim lewym prostym i kombinacją 1-2 – ale walczący ze wstecznego Figueiredo trafiał znacznie mocniej, dwukrotnie wyraźnie wstrząsając Amerykaninem. Brazylijczyk sfinalizował też dwa obalenia, choć Font nie dał się ustabilizować, natychmiast wracając na nogi.

W drugiej rundzie celnych uderzeń nie było wiele. Figueiredo hasał do boków, sprawnie kontrolując dystans i przepuszczając większość uderzeń Fonta. Sam potraktował go kilkoma ciosami, finalizując też jedno obalenie – choć ponownie Font szybko wrócił na górę. W samej końcówce rundy wyraźnie szybszy i zrywniejszy Brazylijczyk podkręcił tempo, dosięgając rywala mocnymi uderzeniami.

Font spróbował podkręcić tempo w trzeciej odsłonie, ale Figueiredo zneutralizował jego zapędy świetną pracą na nogach, zagrożeniem zapaśniczym oraz bombami, którymi okrutnie zachwiał rywalem. Brazylijczyk zamknął Amerykanina na ogrodzeniu, szukając rozstrzygających uderzeń, ale ten przetrwał – a nawet odpowiedział ciosami. Figeuiredo niewiele sobie jednak z nich zrobił, zapraszając rywala do wymian. Gdy ten skrócił dystans, Brazylijczyk z dziecinną łatwością przewrócił go i kontrolował oraz okolicznościowo obijał z góry do końca walki.

Werdykt był formalnością. Sędziowie orzekli jednogłośnie w stosunku 3 x 30-27 o zwycięstwie Brazylijczyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button