UFC

Wyniki UFC Waszyngton: latające szczęki, poskręcane ciała – makabryczny nokaut Muradova – VIDEO

Kapitalnie dysponowany Makhmud Muradov okrutnie porozbijał i brutalnie znokautował Trevora Smitha podczas gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

W pojedynku otwierającym galę UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie Makhmud Muradov (24-6) w trzeciej rundzie brutalnie znokautował Trevora Smitha (15-10).

Pierwsza runda walki należała zdecydowanie do Makhmuda Muradova. Uzbek hasał spokojnie do boku na nogach, ostrzeliwując rywala prostymi, ciasnymi sierpami i krótkimi kombinacjami. Był kompletnie nieuchwytny dla statycznego, choć starającego się wywierać presję Smitha. Amerykanin polował na lewe sierpowe i pojedyncze lowkingi, ale bez większych sukcesów. Z czasem Muradov zaczął też obijać korpus oponenta.

W drugiej rundzie Smith podkręcił tempo, atakując agresywniej – i w końcu dosięgnął Muradova kilkoma uderzeniami. Nadal to jednak reprezentant poznańskiego Ankosu MMA był znacznie skuteczniejszy, trafiając zdecydowanie częściej. Kilka razy wstrząsnął nawet Smithem – czy to kombinacjami 1-2, czy też ciosami na korpus. W ostatnich sekundach w kotłowaninie zaszedł rywalowi za plecy, zapinając ciasne duszenie, ale nie zdążył zmusić Smitha do klepania z uwagi na syrenę kończącą drugą odsłonę.

Trzecia runda również toczyła się pod dyktando znacznie lepiej poukładanego boksersko i szybszego Muradova. Uzbek regularnie smagał Smitha lewym prostym i krótkimi kombinacjami – głównie 1-2, 1-4 oraz 3-2. Nie zapominał też o terroryzowaniu korpusu Amerykanina. Smith prezentował jednak nie lada odporność, a nawet od czasu do czasu sam rzucał się do ataków. Do czasu jednak – w końcu Muradov zaatakował srogim prawym na korpus, poprawiając następnie lewym na głowę. Smith poszukał kontry lewym, ale Uzbek kapitalnie uchylił się przed ciosem, odpowiadając atomowym prawym sierpowym na szczękę, po którym Amerykanin w makabryczny sposób runął na deski bez życia z makabrycznie poskręcanym ciałem.
https://twitter.com/espnmma/status/1203457223180996608?s=20

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1203456759643422720?s=20

Dla Makhmuda Muradova jest to drugie zwycięstwo z rzędu pod sztandarem UFC. W krótkim wywiadzie po walce Uzbek, który wziął debiutanckie starcie w zastępstwie na dwa tygodnie przed galą, a pojedynek w Waszyngtonie również w zastępstwie na trzy tygodnie przed galą, poprosił o pełen obóz przygotowawczy przed kolejną konfrontacją.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Trevor Smith przegrywa natomiast trzecie starcie z rzędu i czwarte w ostatnich pięciu występach. Tym samym jego przyszłość w UFC stoi pod znakiem zapytania.

*****

UFC Waszyngton: Overeem vs. Rozenstruik – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button