UFC

Wyniki UFC Waszyngton: Ben Rothwell znokautował Stefana Struve, wcześniej dewastując mu krocze – VIDEO

Po prawie czterech latach Ben Rothwell powrócił na zwycięskie tory podczas gali UFC w Waszyngtonie, choć jego pojedynek ze Stefanem Struve wywołał sporo kontrowersji.

Ben Rothwell (37-11) po dziwacznym pojedynku ubił w drugiej rundzie Stefana Struve (29-12), wcześniej dwukrotnymi kopnięciami w krocze doprowadzając do tego, że Holender zwijał się z bólu.

Struve rozpoczął walkę lepiej, kilka razy smagając Rothwella srogimi lowkingami. Rothwell zwolnił pojedynek w klinczu, gdzie walczył o obalenie – bez powodzenia. Gdy Holender złapał w końcu dystans, wstrząsnął Amerykaninem kopnięciem na głowę, ale zainkasował kopnięcie na krocze, po którym potrzebował pięciu minut na dojście do siebie. Po wznowieniu to nadal Struve prezentował się lepiej, nadal okładając Rothwella lowkingami. Amerykanin był jednak bardzo groźny – raz nawet zachwiał rywalem.

W drugiej odsłonie to nadal Struve prezentował się lepiej, choć Rothwell nacierał, skracając dystans z ostrymi sierpami. W dystansie to jednak Holender smagał go ciosami i szczególnie kopnięciami – niskimi, wysokimi i frontalami. Amerykanin zwalniał walkę w klinczu, próbując z tej pozycji obalać, ale bez powodzenia. W końcu Big Ben ponownie grzmotnął rywala w krocze! Struve runął ponownie na deski, wijąc się z bólu. Jednak i tym razem wrócił do walki, w czym być może pomógł mu sędzia Dan Miragliotta, który szepnął mu, iż prawdopodobnie prowadzi po dwóch rundach, a jeśli nie będzie dalej walczył, pojedynek skończy się wynikiem no-contest. Holender podniósł się i z czasem wrócił do walki. Rothwell został ukarany odjęciem punktu.

Po wznowieniu Ben przypuścił ostry atak, wstrząsając zamkniętym na siatce rywalem. Zblokował też jedno z niskich kopnięć Holendra, co ten wyraźnie odczuł. Czując krew, Rothwell rzucił się na rywala, pod siatką smagając go kolejnymi bombami. Holender próbował odpychać Amerykanina, kąsać kopnięciami, chronić się gardą, ale z czasem pod kanonadą uderzeń osunął się przy siatce, nie poprawiając swojej pozycji. Sędzia przerwał walkę.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1203530566248882176?s=20

Ben Rothwell powrócił w ten sposób na zwycięskie tory po trzech z rzędu porażkach, niewykluczone, że ratując się tym samym przed zwolnieniem.

Dla Stefana Struve jest to czwarta porażka w ostatnich pięciu występach.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC Waszyngton: Overeem vs. Rozenstruik – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button