UFC

Wyniki UFC Vegas: skreślany Julian Erosa udusił Seana Woodsona – VIDEO

Biorąc walkę na ledwie trzy dni przed galą, Julian Erosa poddał faworyzowanego Seana Woodsona.

Gremialnie skreślany Julian Erosa (23-8) niespodziewanie pokonał największego bukmacherskiego faworyta wieczoru Seana Woodsona (7-1) przez poddanie w trzeciej rundzie w ramach gali UFC Vegas.

Pierwsza runda walki przebiegała pod dyktando Woodsona. Nieustannie mieszając pozycje, rozbijał rywala szybkimi prostymi oraz krótkimi kombinacjami. Erosa pozostawał jednak cały czas w grze, odgrywając się przede wszystkim lowkingami. Poszukiwał też sierpów i obrotowych backfistów na zakończenie kombiacji, ale bez większych sukcesów.

W drugiej odsłonie Erosa bardzo mocno podkręcił tempo, nacierając jak wściekły byk. Inkasował co prawda masę szybkich, bitych z luzu ciosów od cofającego się Woodsona, ale sam zdzielił też rywala wieloma uderzeniami – sierpami na głowę, hakami na korpus, lowkingami. Regularnie zamykany na ogrodzeniu Woodson nie czuł się już tak komfortowo, podczas gdy rozochocony Erosa zaczął nawet werbalnie prowokować rywala.

Na początku trzeciej rundy Woodson soczystym lewym posłał na deski szarżującego z nisko opuszczonymi rękami Erosę, ale ten natychmiast doszedł do siebie.

Wróciwszy na nogi, Erosa podkręcił mocno tempo, wywierając ostrą presję. Obaj nie szczędzili sobie ciosów. Erosa poszukał obalenia, umiejętnie kładąc rywala na plecach. Gdy Woodson próbował wracać na nogi, Erosa przechwycił jego szyję, zapinając brabo. Poprawiwszy uchwyt, zaciągnął rywala do parteru, tam zmuszając go do odklepania.

Dla Juliana Erosy jest to pierwsze zwycięstwo w UFC od prawie pięciu lat, gdy pokonał Marcina Wrzoska.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Vegas: Poirier vs. Hooker – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button