UFC

Wyniki UFC Vegas: Khama Worthy niespodziewanie poddał Luisa Penę – VIDEO

Skreślany gremialnie Khama Worthy niespodziewanie poddał w trzeciej rundzie Luisa Penę.

Khama Worthy (16-6) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze, w wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC Vegas poddając w trzeciej rundzie faworyzowanego Luisa Penę (8-3).

Walczący z odwrotnej pozycji Pena od początku walki szukał prostych i krótkich kombinacji, okolicznościowo odwołując się też do frontalnych kopnięć, podczas gdy Worthy nieustannie czaił się na kontry – próbował przepuszczać, zbijać proste Peny, odpowiadając potężnym prawym, czasami w krótkich kombinacjach. Worthy dobrze pracował też lowkingiem oraz okrężnymi kopnięciami na korpus. Chętnie atakował też schaby rywala ciosami i frontalami. Pena notował natomiast pewne sukcesy z ciosami prostymi – choć to Worthy wydawał się skuteczniejszy.

Drugie pięć minut toczyło się już wyłącznie pod dyktando Luisa Peny, który szybko przeniósł walkę do parteru, tam dominując Khamę Worthy’ego. Zagrażał rywalowi duszeniami, od czasu do czasu atakując uderzeniami. Nie był jednak w stanie skończyć Worthy’ego.

W trzeciej rundzie Pena poszukiwał obalenia, ale Worthy świetnie wybronił się przed dwoma pierwszymi próbami zapaśniczymi. W stójce walka była wyrównana – Worthy czaił się na kontry, notorycznie rozbijając też korpus rywala kopnięciami i ciosami, podczas gdy Pena szukał prostych i krótkich kombinacji. W końcu Włoch ruszył do kolejnego obalenia, rzucając się rywalowi do nóg. Wydawało się, że jest bliski dopięcia swego, ale Worthy zapiął piekielnie ciasną gilotynę, wybierając tylko szyję rywala. Pena próbował przetrwać, ale z czasem odklepał.

Khama Worthy szlifuje swój bilans w UFC do 2-0, podczas gdy ten Luisa Peny wynosi obecnie 4-3.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Vegas: Poirier vs. Hooker – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button