Wyniki UFC Vegas: Brendan Allen po ostrej walce wypunktował Kyle’a Duakausa

Brendan Allen podtrzymał nieskazitelny bilans w UFC, pokonując jednogłośnie Kyle’a Daukausa podczas gali UFC Vegas.

Po świetnej walce, pełnej szalonych kotłowanin parterowych i zapaśniczych Brendan Allen (14-3) wypunktował debiutującego w oktagonie Kyle’a Daukausa (9-1), który wziął starcie w zastępstwie.

Daukaus rozpoczął walkę lepiej, trafiając agresywnego Allena srogim middlekickiem i ciosem w kontrze. Allen nadal jednak nacierał – Daukaus poszukał obalenia, schodząc ślicznie pod ciosami. Jednak Allen rewelacyjnie wybronił się, a w klinczu posłał debiutanta na deski kolanem na głowę. Rzucił się za naruszonym rywalem z uderzeniami, zagrażając mu duszeniem i rozpuszczając ręce. W pewnej chwili unieruchomił nawet Daukausa w fatalnym położeniu na dole, wykluczając jego rękę i atakując ostrymi uderzeniami.

Daukaus przetrwał jednak tarapaty, odwracając świetnie pozycję. Zagroził Allenowi duszeniem, ale ten zachował spokój, metodycznie pracując nad powrotem do dominującej pozycji. W końcu dopiął swego, lądując na górze. Stamtąd zrzucił kilka ostrych łokci, jednym z nich okrutnie rozcinając skórę nad okiem Daukausa.
Początek drugiej rundy należał ponownie do debiutanta, który szybkimi prostymi rozbijał niezachwycającego pracą głową Allena. Daukaus poszukał w pewnej chwili obalenia, ale kontrując je gilotyną, Allen rewelacyjnie odwrócił pozycję, przetaczając Daukausa.

Allen pracował z góry, kontrolując rywala i okolicznościowo ostrzeliwując go uderzeniami. Jednak z czasem Daukas – dobrze czujący się z pleców – w kotłowaninie odwrócił pozycje. Z góry zdołał zdzielić Allena serią dobrych uderzeń, ale ten kapitalnie omoplatą odwrócił pozycję. Z góry potraktował Daukausa serią srogich łokci i uderzeń. W ostatnich sekundach próbującego wracać na nogi debiutanta zdzielił ciosami, ostatnim posyłając go nawet na deski. Syrena kończąca drugie pięć minut uratowała Daukausa.

Otwarcie trzeciej odsłony również należało do debiutanta, który w stójce robił z Allenem niemal co chciał. Allen poszukał gilotyny w odpowiedzi na próbę obalenia ze strony rywala, ale skończył na plecach.
Z góry Daukas tym razem prezentował się świetnie. Zdzielił Allena potężnym łokciem, prawie zamykając mu oko. Zaszedł następnie na plecy Allenowi, zapinając trójkąt na jego brzuchu. Szukał poddania, ale Brendan dobrze się bronił. W ostatnich sekundach Allen odwrócił pozycję, zasypując Daukasa kanonadą uderzeń z góry.

Sędziowie 29-28, 29-27 i 30-27 dla Brendana Allena, który szlifuje swój bilans w UFC do nieskazitelnego 3-0.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Vegas: Poirier vs. Hooker – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply