UFC

Wyniki UFC Utica: Nathaniel Wood dusi Johnny’ego Eduardo w debiucie – video

Najmłodszy zawodnik gali, 24-letni Nathaniel Wood poddał Johnny’ego Eduardo podczas gali UFC Fight Night 131 w Utice.

Nie obyło się bez problemów, ale ostatecznie debiutujący w oktagonie Nathaniel Wood (14-3) poddał w drugiej rundzie walki Johnny’ego Eduardo (28-12) podczas gali UFC Fight Night 131 w Utice.
Brytyjczyk od razu rozpoczął ostrzał wykrocznej nogi rywala lowkingami na wysokości łydki. Kąsał też Brazylijczyka pojedynczymi prostymi, ale tu i ówdzie Eduardo znajdował drogę do kontry. Z czasem także i Brazylijczyk zaczął odwoływać się do niskich kopnięć. Obaj wdali się w ostre wymiany pięściarskie. Wood trafiał lewym prostym, ale zostawał na miejscu, inkasując sporo ciosów od chętnie rozpuszczającego ręce w kombinacjach w półdystansie Brazylijczyka, który jednym z uderzeń posłał nawet na chwilę debiutanta na deski. Ten zachowywał jednak stoicki spokój, nadal napierając. Eduardo jednak jedną z kolejnych kontr mocno naruszył rywala niedbałego w defensywie młodziana. Wood cofnął się na siatkę, tam inkasując jeszcze kilka soczystych bomb od brazylijskiego weterana. Wydawało się wręcz, że dwa, trzy dobre ciosy i Brytyjczyk może skończyć znokautowany, ale Eduardo okazał ogromne wyrachowanie i cierpliwość – wzmocnione prawdopodobnie też przez pojedyncze ciosy, którymi odgryzł mu się Wood.

Początek drugiej rundy należał już zdecydowanie do Wooda, który doszedł do siebie, kąsając Brazylijczyka szybkimi jabami, dokładając też prawego oraz lewego sierpa. W końcu Eduardo miał dość, idąc po desperackie obalenie. Brytyjczyk wybronił je, skontrolował rywala z góry i utorował sobie drogę do duszenia anakondą – przy jednocześnie fatalnej defensywie Brazylijczyka.

https://twitter.com/DaveMMAdden/status/1002698390000431104

Dla byłego mistrza Cage Warriors jest to szóste z rzędu zwycięstwo – i szóste przed czasem.

Z kolei Johnny Eduardo po drugiej z rzędu porażce – i trzeciej w ostatnich czterech występach – nie może być pewny swojej przyszłości w UFC.

*****

UFC Fight Night 131: Rivera vs. Moraes – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button