UFC

Wyniki UFC Utica: Jose Torres wygrywa w debiucie, Jarred Brooks znokautował się sam – video

Jarred Brooks pokusił się o efektowne ciśnięcie Jose Torresem o deski podczas gali UFC Fight Night 131 w Utice – i znokautował się sam.

Debiutujący w oktagonie i biorący walkę w zastępstwie Jose Torres (7-0) podtrzymał nieskazitelny rekord, w niecodziennych okolicznościach pokonując przez techniczny nokaut Jarreda Brooksa (13-2) na otwarcie gali UFC Fight Night 131 w Utice.
Brooks od początku walki hasał wzdłuż siatki, szukając pojedynczych uderzeń i obaleń – i w końcu dopiął swego, jednym z obrotowych backfistów posyłając Torresa na deski. Nie był w stanie skończyć go z góry, ale unieruchomił na dobre kilkadziesiąt sekund. Gdy walka wróciła na górę, Torres nadal napierał, próbując szczególnie lowkingów, ale Brooks znalazł drogę do obalenia, następnie zachodząc rywalowi za plecy pod siatką.

W drugiej rundzie Torres nadal wywierał presję, ale szybki Brooks straszył go krótkimi i ostrymi szarżami – głównie obrotowymi backfistami, tu i ówdzie dokładając obrotówkę. Debiutant jednak nie ustępował, podkręcając tempo i coraz częściej przedzierając się przez szeregi defensywne rywala, dobrze też broniąc się przed obaleniami. W końcu jednak The Monkey God zdołał zejść do nóg rywala – wyniósł go wysoko, Torres odrobinę poprawił pozycję na górze, ale Brooks i tak postanowił cisnąć rywalem z całych sił o deski. I zrobił to – jednocześnie jednak sam się nokautując!

Po walce Jose Torres stwierdził, że jest Justinem Gaethje kategorii muszej – najpierw musi zebrać swoje, aby skończyć z ręką na górze.

*****

UFC Fight Night 131: Rivera vs. Moraes – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button