Wyniki UFC Sztokholm: Joel Alvarez ubił Danilo Belluardo – VIDEO

Joel Alvarez odniósł pierwsze zwycięstwo w oktagonie, podczas gali UFC on ESPN+ 11 ubijając debiutującego pod flagą amerykańskiego giganta Danilo Belluardo.

W starciu otwierający galę UFC on ESPN+ 11 w Sztokholmie Joel Alvarez (16-2) pokonał Danilo Belluardo (12-4) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

W pierwszej rundzie walka była wyrównana. W stójce to Hiszpan był odrobinę aktywniejszy i precyzyjniejszy, ale połowę rundy spędził na plecach. Tam pracował co prawda aktywnie z dołu, atakując uderzeniami i szukając poddań, ale Belluardo odpowiadał uderzeniami z góry.

Od początku drugiej odsłony Włoch zabrał się do pracy, ostro nacierając. Zdzielił Belluardo kilkoma dobrymi ciosami, ale ten uratował się obaleniem. Tym razem Alvarez kapitalnie wykluczając rękę rywala, przetoczył go, następnie rozpuszczając uderzenia z góry. Belluardo nie potrafił wydostać się z trudnego położenia – jego ręka nadal była uwięziona – zmuszając sędziego do przerwania walki.

Dla 26-letniego Hiszpana jest to premierowo zwycięstwo w UFC. We wziętym w zastępstwie debiucie przegrał w lutym jednogłośną decyzją sędziowską z Damirem Ismagulovem.