UFC

Wyniki UFC Sunrise: Gilbert Burns poddał Mike’a Davisa – VIDEO

Gilbert Burns odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, pokonując podczas gali UFC on ESPN+ 8 Mike’a Davisa.

Gilbert Burns (15-3) poddał debiutującego w oktagonie i biorącego pojedynek w zastępstwie Mike’a Davisa (7-2) w pojedynku otwierającym kartę wstępną gali UFC on ESPN+ 8 w Sunrise.

Burns rozpoczął walkę od lowkingów na wysokości łydki, ale szybko zainkasował kilka soczystych ciosów od dobrze boksersko poukładanego Davisa. Brazylijczyk poszukał obalenia, ale Amerykanin wybronił je, częstując jeszcze rywala kolanem na rozerwanie. Mocne kopnięcie na korpus autorstwa Burnsa, który następnie idzie ostro po obalenie – i dopina swego, unieruchamiając klęczącego pod siatką debiutanta, którego kontroluje i obija zza pleców. Davis toruje sobie jednak drogę z powrotem na nogi i odchodzi do boku. Rusza do natarcia, srogim sierpem w kontrze wstrząsa Brazylijczykiem, ale ten odpowiada serią własnych uderzeń, dokładając lowkingi na łydkę. Durinho wyraźnie się rozkręca, coraz częściej dosięgając Amerykanina. Nieustannie gnębi go też lowkingami. Dwie potężne kontry autorstwa Burnsa, ale Davis niewzruszony, pozostaje na nogach – i naciera! Brazylijczyk kładzie go jednak na plecach i na zakończenie rund smaga młotami z góry.

Burns już w pierwszych sekundach drugiej rundy poszedł po obalenie – i sfinalizował je, ekspresowo zachodząc próbującemu wstawać Davisowi za plecy. Zapiął trójkąt na jego brzuchu, rozpuszczając kanonadę uderzeń. Amerykanin świetne jednak wybronił się przed próbami poddań ze strony brazylijskiego asa parteru, rozrywając trójką i wracając pod siatkę – ale nadal z uwieszonym u swoich bioder Burnsem. Durinho ponownie wszedł rywalowi za plecy, zapinając na jego brzuchu trójkąt i szukając duszenia. Davis nadal jednak nie składał broni, umiejętnie się broniąc. Jednocześnie cały czas próbuje rozpiąć trójkąt na brzuchu, co w końcu przypłaca oddaniem szyi – jeszcze próbuje się bronić, zrywać uchwyt, ale Burns poprawia i zmusza go do odklepania.

Dla Brazylijczyka jest to drugie z rzędu zwycięstwo – i czwarte w ostatnich pięciu występach.

*****

UFC Sunrise: Jacare vs. Hermansson – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button