UFC

Wyniki UFC Sunrise: Cory Sandhagen wypunktował Johna Linekera

Cory Sandhagen odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując na pełnym dystansie Johna Linekera podczas gali w Sunrise.

W ważnym dla układu sił w kategorii koguciej pojedynku Cory Sandhagen (11-1) pokonał niejednogłośną decyzją Johna Linekera (31-9) podczas gali UFC on ESPN+ 8 w Sunrise.

Amerykanin rozpoczął pojedynek agresywniej, zmuszając Linekera do cofnięcia się. Hasając żwawo, ostrzeliwał Brazylijczyka ciosami i kopnięciami z obu pozycji. Lineker szybko przeszedł do swoich firmowych kombinacji z sierpami z bioder bitymi na korpus i głowę. Amerykanin dobrze jednak unikał szarż rywala, polując też na latające kolana na głowę. Kąsał Linekera różnorodnymi uderzeniami – prostymi, sierpami, podbródkami, kopnięciami na wszystkich wysokościach, wszystko to kamuflując kiwkami i przyruchami. Kilka bomb ze strony Brazylijczyka doszło celu, ale Sandhagen pozostał niewzruszony. Nadal wyprowadzał rywala w pole nieszablonowym poruszaniem się i kreatywnymi uderzeniami.

Również początek drugiej rundy należał do Amerykanina, który świetnie kąsał rywala z dystansu. Lineker zdzielił co prawda Sandhagena kilkoma dobrymi cepami na korpus i głowę, ale Amerykanin nic sobie z nich nie robił, kontynuując obtańcowywanie i ostrzeliwanie Brazylijczyka. Na chwilę przeniósł walkę do parteru, ale Lineker wrócił na nogi. Tam sam poszukał obalenia, zachodząc nawet na chwilę Sandhagenowi za plecy, gdzie poszukał naciskówki na szczękę – ale Amerykanin zażegnał niebezpieczeństwo i wrócił na nogi. Tam tempo akcji nieco spadło. Sandhagen nie był już tak mobilny, choć nadal trafiał częściej, dobrze korzystając też z gardy w sytuacjach podbramkowych.

Lineker otworzył ostatnia rundę ostrymi atakami, ale Sandhagen nie dawał rozwinąć mu skrzydeł, hasając na boki i okupując uwagę Brazylijczyka licznymi prostymi. W kontrach po przestrzelonych cepach rywala odpalał śliczne proste. Brazylijczyk pozostawał jednak cały czas w grze, co jakiś czas ruszając w ostrych szarżach z kombinacjami. Kilka razy jego uderzenia doszły czysto, ale Sandhagen był zawsze na odchyleniu, amortyzując bomby. Jednak w końcówce Lineker w końcu dopadł rywala z kilkoma cepami, posyłając go na deski pod siatką! Amerykanin próbował wstawać, ale Brazylijczyk złapał go w ciasną gilotynę, ciągnąc co sił w rękach! Z nosa Sandhagena trysnęła krew – ale nie odklepał! Przetrwał do syreny kończącej pojedynek.

Sędziowie wskazali niejednogłośnie (2 x 29-28, 28-29) na Cory’ego Sandhagena, który wygrywa w ten sposób czwartą walkę z rzędu, włączając się do wyścigu o złoto 135 funtów.

Amerykanin jest drugim zawodnikiem – po TJ-u Dillashawie, który pokonał Johna Linekera w ostatnich pięciu latach.

*****

UFC Sunrise: Jacare vs. Hermansson – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button