UFC

Wyniki UFC on FOX 31: Joaquim Silva po wojnie ubija Jareda Gordona – video

Joaquim Silva po nieprawdopodobnej bijatyce znokautował w trzeciej rundzie walki Jareda Gordona podczas gali UFC on FOX 31.

Joaquim Silva (11-1) po prawdziwej oktagonowej wojnie na wyniszczenie zdemolował Jareda Gordona (14-3) podczas gali UFC on FOX 31 w Milwaukee.
Obaj zawodnicy od początku wdali się w szermierkę na pięści i kopnięcia. To jednak Amerykanin prezentował się lepiej – potężnym prawym w połowie rundy naruszył Brazylijczyka, choć ten zdołał wrócić do gry. Ba, sam wstrząsnął Gordonem soczystym prawym! Obaj wdali się w ostre wymiany – i to Gordon wyszedł z nich lepiej, serią uderzeń ponownie naruszając rywala. Walka przeniosła się do parteru, z Amerykaninem na górze. Brazylijczyk z czasem wrócił jednak na nogi – a tam atomowym prawym okrutnie zachwiał Gordonem! Dołożył latające kolano! Ruszył się z dobitką, ale Gordon złapał klincz, szukając następnie obalenia. Silva zaatakował gilotyną, ale nie był w stanie jej sfinalizować.

Druga runda – oba od razu ruszają z ostrymi sierpami, obaj trafiają! Gordon szuka obalenia, ale bez powodzenia. Raz jeszcze próbuje przenieść walkę do parteru – i tym razem w końcu kładzie Silvę na plecach, trafiając do gardy. Po kilkudziesięciu sekundach Brazylijczyk utorował sobie drogę z powrotem na nogi. Tam – grzmoty! Obaj już zmęczeni, ale okładają się ciosami. Lewy prosty Brazylijczyka działa dobrze. Gordon odpowiada krosem. Silva poszukuje potężnego lewego sierpa, z czasem idzie po obalenie – i finalizuje je! Zachodzi rywalowi za plecy, stamtąd ostrzeliwując go krótkimi uderzeniami! Przechwytuje nogę Amerykanina, rozciąga go makabrycznie! Grymas ogromnego bólu na twarzy Gordona – ale nie klepie! Silva próbuje poprawiać, ale… Koniec rundy! Kuśtykając, Amerykanin schodzi do narożnika.

Do trzeciej rundy Gordin wyszedł z wyraźnie uszkodzoną prawą nogą. Trafił jednak kilkoma dobrymi prawymi na otwarcie rundy. Silva z czasem zaczął jednak łapać wiatr w żagle, jego ciosy dochodziły coraz częściej, dodał do nich lowkingi. Wojna! Bomba za bombą!

Silva terroryzuje korpus Amerykanina! Ten jednak stoi! Oddaje! Sierp za sierp! Kanonada! Wojna na wyniszczenie! Silva atakuje, rzuca Gordona na siatkę, rozpuszcza ręce! Sierpy! Lewy, prawy, lewy! Amerykanin osuwa się po siatce! Koniec!


https://twitter.com/MMA_Relevant/status/1074091058663809024
https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1074092045592129540
https://twitter.com/RcTWood/status/1074091143103565826

Joaquim Silva wraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Vincem Pichelem. To jego czwarte zwycięstwo w pięciu walkach pod sztandarem UFC.

*****

UFC on FOX 31: Lee vs. Iaquinta II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Back to top button