UFC

Wyniki UFC on ESPN 4: Andrei Arlovski porozbijał Bena Rothwella na pełnym dystansie

Andrei Arlovski zafundował Benowi Rothwellowi lekcję boksu, rozbijając Amerykanina podczas gali UFC on ESPN 4.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC on ESPN 4 w San Antonio Andrei Arlovski (28-18) pokonał na pełnym dystansie faworyzowanego Bena Rothwella (36-12).
Nacierający Rothwell wstrząsnął Arlovskim już w jednej z pierwszych akcji, ale Białorusin uratował się klinczem. Szybko zresztą były mistrz przejął stery walki w swoje ręce, będąc zdecydowanie szybszym i lepiej pracując na nogach. Raz za razem wymanewrowywał atakującego Amerykanina, kontrując lub wyprzedzając jego ataki w szybkich kombinacjach. Raz nawet zachwiał Rothwellem. Twarz Amerykanina była już zalana krwią. Arlovski trafiał prostymi, sierpami, obrotowymi backfistami, a nawet kopnięciem hakowym. Rothwell co prawda starał się cały czas wywierać presję, rozpuszczając ręce w zwarciach, ale inkasował uderzenie za uderzeniem.

Początek drugiej rundy również należał zdecydowanie do Andreia, który uprzedzał ataki Bena szybkimi kombinacjami, raz za razem rozbijając mu twarz i korpus. Big Ben nie tracił jednak rezonu, nieustannie nacierając i od czasu do czasu dosięgając szczęki rywala. Po krótkim fragmencie klinczerskim walka wróciła na środek oktagonu, a tam przewaga Białorusina nie podlegała dyskusji. Był znacznie szybszy, precyzyjniejszy, atakował szybkimi kombinacjami, szczególnie w końcówce mocno wstrząsając Amerykaninem, który chwilami służył mu za worek bokserski.

W trzeciej odsłonie Rothwell miał swoje dobre momenty, szczególnie w jej drugiej części, mocno wstrząsając Białorusinem. Ten jednak przetrwał, wcześniej i później regularnie dosięgając Amerykanina ciosami, szczególnie lewym prostym. Obaj zawodnicy byli już wyczerpani.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, wskazując jednogłośnie na przerywającego czarną serię trzech porażek Andreia Arlovskiego.

Dla Bena Rothwella jest to trzecia przegrana z rzędu.

*****

UFC on ESPN 4: RDA vs. Edwards – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button