UFC

Wyniki UFC Norfolk: Deiveson Figueiredo brutalnie znokautował Josepha Benavideza – VIDEO

Deiveson Figueiredo odniósł w Norfolk najcenniejsze zwycięstwo w karierze, nokautując Josepha Benavideza – a to oznacza, że w 125 funtach nadal panuje bezkrólewie.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 27 w Norfolk Deiveson Figueiredo (18-1) znokautował w drugiej rundzie Josepha Benavideza (28-6), ale na jego biodrach nie zawisł pas mistrzowski kategorii muszej – a to dlatego, że nie zrobił wagi.

Już po jednej z pierwszych akcji walka trafiła do parteru, gdzie Figueiredo zaatakował ciasną balachą. Wydawało się, że Benavidez zmuszony będzie odklepać, ale Amerykanin jakimś cudem się wykaraskał, choć jego ramię w pewnej chwili wydawało się makabrycznie wygiąć. W stójce toczyła się natomiast prawdziwa wojna. Brazylijczyk był agresorem, ale to Amerykanin był aktywniejszy ze wstecznego – szczególnie szybkimi sierpami w kombinacjach i lowkingami smagając rywala. Wydawało się, że raz czy dwa Brazylijczyk zachwiał się na nogach, ale w końcówce sam zdzielił Amerykanina potężnymi bombami – w tym potężnym sierpem na korpus.

W drugiej odsłonie obaj zawodnicy również nie próżnowali. Benavidez regularnie wdawał się w ostre wymiany z kowadłorękim rywalem, nie stroniąc od półdystansu. Przy jednym ze spięć zawodnicy zderzyli się głowami. Błyskawicznie strumień krwi chlusnął z głowy Amerykanina. Brazylijczyk poczuł wiatr w żaglach, zamknął rywala na siatce, tam ponownie atakując potężną bombą korpus Benavideza. Następnie odchodzącego do boku Amerykanina ściął z nóg potężnym prawym prostym. Serią uderzeń z góry dopełnił dzieła zniszczenia.
https://twitter.com/Hinxsta/status/1233951195896610817?s=20
https://twitter.com/Brandon_Nocaute/status/1233950853213626369?s=20

Brazylijczyk wygrał w ten sposób trzeci z rzędu pojedynek, szlifując swój bilans w UFC do 7-1. Po walce ponownie pokajał się za niezrobienie wagi, zapowiadając, że po tytuł mistrzowski sięgnie w następnym pojedynku.Z kolei Bilans Josepha Benavideza w mistrzowskich walkach w UFC wynosi po klęsce w Norfolk 0-3. Brazylijczyk przerwał jego serię trzech zwycięstw, zadając mu drugą w karierze porażkę przez nokaut.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC Norfolk: Benavidez vs. Figueiredo – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button