UFC

Wyniki UFC Meksyk: Steven Peterson morderczym backfistem ubija Martina Bravo – VIDEO

Steven Peterson odniósł premierowe zwycięstwo w UFC, nieprawdopodobnym backfistem ścinając z nóg Martina Bravo.

Steven Peterson (18-9) popisał się nieprawdopodobnym nokautem w walce otwierającej kartę główną gali UFC on ESPN+ 17 z Martinem Bravo (11-3).

Od początku zdecydowana przewaga należała do agresywnie nacierającego Meksykanina, który będąc znacznie sprawniejszym technicznie bokserem, raz za razem rozbijał Amerykanina, atakując na wszystkich poziomach. Bravo okopywał też korpus rywala, szerokim uśmiechem kwitując pojedyncze celne ciosy Petersona. Amerykanin przyjął co prawda wiele uderzeń i kopnięć, ale w końcówce rundy zaczął powoli przejmować stery walki w swoje ręce, coraz częściej dosięgając rywala prostymi i nie oddając już tak ochoczo pola.
W drugiej rundzie szybko stało się jasne, że to Amerykanin zachował więcej paliwa w baku. Meksykanin nadal wyprowadzał sporo uderzeń, ale szukał też coraz częściej obaleń. Peterson rozkręcał się z każdą sekundą, szczególnie lewymi prostymi sprawiając rywalowi problemy. W pewnej chwili znajdujący się pod presją Bravo spróbował obrotowego łokcia, ale przestrzelił podczas gdy obrotowy backfist Petersona trafił czysto w jego szczękę. Meksykanin runął na deski jak długi, bez życia… Amerykanin zdołał grzmotnąć go jeszcze jednym młotem, zanim sędzia Herb Dean zdołał go odepchnąć.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1175566593457360898?s=20

https://twitter.com/streetfitebanch/status/1175569508314046464?s=20

Steven Peterson przerywa w ten sposób serię dwóch porażek, być może ratując się przed zwolnieniem z UFC.

Dla Martina Bravo jest to natomiast trzecia z rzędu przegrana i jego dalsza kariera pod flagą amerykańskiego giganta stoi pod znakiem zapytania.

*****

UFC Meksyk: Rodriguez vs. Stephens – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button