UFC

Wyniki UFC Liverpool: Tom Breese demoluje Dana Kelly’ego – video

Powracający po prawie dwuletniej przerwie i debiutujący w 185 funtach Tom Breese nie dał żadnych szans Danowi Kelly’emu podczas gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu.

W wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu Tom Breese (11-1) zdemolował Daniela Kelly’ego (13-4), ubijając go w pierwszej rundzie.

Początek pojedynku należał zdecydowanie do Breese, który szybkimi prostymi dosięgał nacierającego, ale wolnego Kelly’ego. Australijczyk próbował odgryzać się lowkingami i ostrymi cepami, ale te ostatnie pruły powietrze – kontrola dystansu w wykonaniu dysponującego dobrymi warunkami fizycznymi Brytyjczyka działała, jak należy. Szybkoręki Breese trafił też kilkoma dobrymi podbródkami, tu i ówdzie częstując rywala krosem, ale najczęściej zaprzęgał do działania jaba. Australijczyk nie miał pomysłu, jak przedrzeć się przez długie ręce Brytyjczyka, ograniczając się niemal wyłącznie do lowkingów. W końcu Breese przygotował sobie regularnie obniżającego w defensywie pozycję rywala pod soczystego podbródka, po którym Kelly złapał się za oko i cofnął na siatkę. Sędzia słusznie pojedynku nie przerwał – żadnego faulu bowiem nie było – a Brytyjczyk dopadł Australijczyka, posyłając go na deski lewym. Gdy zaczął ostrzeliwać go z góry, sędzia, widząc, że Kelly ma dość, zakończył pojedynek.

26-latek powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Seanem Stricklandem. Jest to jego czwarte zwycięstwo w dotychczasowych pięciu występach pod sztandarem UFC.

Z kolei Dan Kelly przegrywa trzeci pojedynek z rzędu i jego dalsza kariera w UFC stoi pod znakiem zapytania.