Wyniki UFC Jacksonville: Dan Ige minimalnie lepszy od Edsona Barbozy

Dan Ige odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując debiutującego w wadze piórkowej Edsona Barbozę.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce Dan Ige (14-2) pokonał niejednogłośnie Edsona Barbozę (20-9) podczas gali UFC w Jacksonville.

Ostre sierpy na otwarcie walki w wykonaniu Ige. Barboza kontruje kolanem. Ige wściekle naciera, kombinacje sierpowych. Brazylijczyk jakby zdziwiony, ale dobrze orbituje, trzymając gardę wysoko.

Wymiana! Srogi łokieć w wykonaniu Barbozy! Dokłada sierpy! Ige na deskach! Barboza rusza z dobitką! Trafia jeszcze serią uderzeń, ale nie jest w stanie skończyć Amerykanina, choć było blisko, bo kilka młotów weszło czysto. Wracamy na nogi.

Ige nadal doskakuje z kombinacjami sierpowych. Barboza smaga go hakiem i sierpem! Poczuł to Ige! Lowking Barbozy. Ale Ige jest w grze, trafia na korpus, raz za razem rozpuszcza ręce, polując na potężne sierpy. Większość ląduje jednak na gardzie Edsona. Atomowy lowking Brazylijczyka! Barboza trafia sierpem, ale inkasuje latające kolano! Obaj uderzają z pełną mocą, szukając nokautu.
Ładny prawy Ige na skrócenie dystansu. Barboza nie daje się zamknąć na siatce. Amerykanin szuka prostych, a Brazylijczyk kontry kolanem na głowę.

Świetny początek rundy drugiej w wykonaniu Dana – zaskakuje rywala ostrą serią. Z czasem Barboza odpowiada potężnym kopnięciem na korpus. Brazylijczyk cały czas czai się też na niskie kopnięcia. Trafia. Ale Ige wbija go w siatkę ładną kombinację – kilka ciosów przechodzi przez gardę Brazylijczyka. Ige zamyka przeciwnika na siatce, tam atakując krótkimi kolanami. Barboza atakuje kolanami z tajskiej klamry. Rozerwanie.

Ige szuka kombinacji, Barboza lowkingów i kopnięć na korpus. Amerykanin nieco bardziej czujny. Potężne sierpy dochodzą szczęki Edsona! Naruszony?! Odpowiada atomowymi lowkingami. Ige aktywniejszy, ruchliwszy. Srogie łokcie z klinczu! Ige próbuje obalać, ale Barboza utrzymuje się na górze. Wracamy na nogi. Kapitalne sierpy i proste Ige. Ale Edson narusza Ige kolanem na korpus! Amerykanin szuka desperackiego obalenia! Kończy na plecach, Barboza na górze. Brazylijczyk uderza z góry. Koniec rundy.Edson poluje na korpus Dana od pierwszych sekund. Trafia kombinacją 1-2. Ige próbuje skracać dystans, ale Barboza kontroluje walkę. Brazylijczyk kopie na schaby rywala. Amerykanin szuka potężnych sierpów, naciera, ale Edson dobrze orbituje.

Ige w ofensywie, ale nie jest w stanie trafić czysto. Tajski klincz Barbozy, atakuje kolanami, a na rozerwanie klinczu narusza Ige hakiem na korpus. Amerykanin szuka obalenia, ale nie jest w stanie położyć rywala na plecach. Po powrocie na nogi zdzieliłjednak Brazylijczyka dwoma ładnymi sierpami. Edson odpowiedział lowkingiem i frontalem na korpus.

Na półtorej minuty przed końcem Ige kładzie w końcu haczeniem Barboza na plecach przy ogrodzeniu. Edon próbuje go unieruchomić, ale inkasuje kilka uderzeń z góry. Ige nie ma jednak wiele miejsca na rozpuszczenie ciosów.
Sędziowie nie byli jednogłośni. Wskazali w stosunku 2 x 29-28, 28-29 na Dana Ige, który wygrywa szóstą walkę z rzędu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Jacksonville: Overeem vs. Harris – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. cesellolaroma

    17 maja 2020 at 05:06

    Nie oglądałem, aż tak dokładnie całej walki, ale wydawało mi się, że Barboza powinien to spokojnie ugrać.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply