Wyniki UFC Fortaleza: Charles Oliveira rozbija i dusi Davida Teymura – VIDEO

Charles Oliveira szlifuje rekord poddań w UFC – tym razem jego ofiarą padł niepokonany wcześniej w oktagonie David Teymur.

Charles Oliveira (26-8) po niesamowitej walce zdemolował i ostatecznie brutalnie poddał Davida Teymura (8-2) przy okazji gali UFC on ESPN+ 2 w Fortalezie.

Już w pierwszych sekundach walki – po wymianie kilku lowkingów – Teymur wsadził palce w oczy Oliveirze i walkę przerwano na dobre kilka minut. Sędzie ukarał też Szweda odjęciem punktu, twierdząc, że wie, że nie był to celowy faul, ale był bardzo poważny. Po wznowieniu… Pierwsza akcja i… Oliveira narzeka, że dostał w drugie oko! Sędzia zagubiony, przerywa, ale jednak nie przerywa. Brazylijczyk atakuje latającym kopnięciem! Trafia! Rusza z szarżą! Podkręca tempo! Zachęca rywala do bójki! Ale dostaje kontrę, po której ląduje na deskach! Teymur szuka dobitki, wchodzi do gardy – ale szybko ucieka. Walka wraca na nogi, ostre wymiany! Oliveira szuka obalenia i znajduje je! Szwed wije się jednak jak zły – i w końcu wraca do stójki. Tam jednak Oliveira nie daje mu żyć! Naciera jak wściekły byk! Dosięga hasającego przy siatce jak opętany Szweda serią ciosów! Teymur nie ma miejsca i czasu na rozpuszczenie kopnięć. Mordercza presja ze strony Oliveiry – ale w końcówce Szwed łapie wiatr w żagle, dosięga Brazylijczyka serią ciosów, zaprasza go do bójki. Ale – koniec rundy.

Od początku drugiej odsłony Oliveira ponownie jednak przejął stery walki w swoje ręce. Ruszył do ostrych ataków, naruszając Teymura przepięknym łokciem bitym z dołu jak przed laty Anderson Silva! Poprawia podbródkiem, Szwed odwraca się! Stoi tyłem, inkasuje ciosy! Sędzia o włos od przerwania, ale Teymur odwraca się, obniża pozycję! Na to tylko czekał brazylijski wirtuoz parteru, który chwyta anakondę, zaciąga rywala do parteru i tam zmusza do panicznego klepania!

Do Bronx zwycięża w ten sposób czwartą walkę z rzędu, do trzynastu szlifując swój rekord poddań w UFC.

Dla Davida Teymura jest to pierwsza porażka w oktagonie amerykańskiego giganta, która zatrzymuje jego serię zwycięstw na pięciu.