UFC

Wyniki UFC FN: świetny debiut Nurmagomedova, udusił Morozova (VIDEO)

Rywalizujący w wadze koguciej Umar Nurmagomedov udusił Sergeya Morozova w swoim pierwszym występie w UFC.

Umar Nurmagomedov (13-0) – kuzyn Khabiba Nurmagomedova – rozpoczął przygodę z UFC od efektowneog zwycięstwa z Sergeyem Morozovem (16-4) podczas gali UFC Fight Night w Abu Zabi.

Nurmagomedov rozpoczął od serii różnorodnych kopnięć na wszystkich wysokościach, chętnie zmieniając ustawienie. Walczący z odwrotnej pozycji Kazach skupiał się głównie na ciosach, starając się przedrzeć przez kickbokserski dystans preferowany przez Umara. Czaił się na kontry sierpem na kopnięcia Dagestańczyka.

Po dwóch minutach Nurmagomedov zszedł rywalowi do nóg, w kotłowaninie zachodząc mu za plecy. Walka wróciła na nogi, ale Umar trzymał rywala. W kotłowaninie Morozov zdołał wrócić na nogi. Zaatakował kopnięciami, ale przestrzelił. Dobry jab Dagestańczyka doszedł celu. Frontal na szczękę również. Kazach zmienił ustawienie na klasyczne.

Nurmagomedov starał się ciosami zataić kopnięcia na głowę, ale pudłował. W końcówce kapitalnie zszedł pod cepem rywala, ponownie przenosząc walkę do parteru i zachodząc Morozovowi za plecy.

Już w pierwszej akcji drugiej rundy Nurmagomedov fantastycznym kopnięciem na głowę z przedniej nogi wstrząsnął Morozovem, ruszając następnie do ostrej szarz. Nie zdołał jednak ani skończyć Kazacha, ani go obalić – pospieszył się.

W stójce zarysowała się natomiast wyraźna przewaga Dagestańczyka, który terroryzował rywala kopnięciami na nogi, korpus i głowę. Nie tylko okrężnymi, bo smagał go też tymi frontalnymi. Od strony zapaśniczej przewaga Dagestańczyka również nie podlegała dyskusji – kilka razy efektownie obalił Morozova, choć ten wił się wściekle, nie dając się ustabilizować.

Jednak Umar zaszedł rywalowi za plecy przy ogrodzeniu, tam przekładając rękę pod jego szyją. Morozov walczył, starał się zerwać uchwyt, ale… Ostatecznie poszedł spać – nie odklepał.

24-latek rozpoczyna tym samym przygodę z UFC z nie lada przytupem.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button