UFC

Wyniki UFC FN: Ricardo Lamas po wojnie wypunktował Billa Algeo

Był pretendent do złota wagi piórkowej Ricardo Lamas po znakomitym pojedynku wypunktował Billa Algeo.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Las Vegas Ricardo Lamas (20-8) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską debiutującego w oktagonie Billa Algeo (13-5).

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty. Lamas był jednak dojrzalszy i odpowiedzialniejszy w defensywie. Terroryzował wykroczną nogę Algeo atomowymi lowkingami na wysokości łydki, zaskakując też debiutanta kilkoma kopnięciami na korpus i głowę. Nie brakowało też dobrych ciosów, w tym świetnie przygotowanych podbródków i kontr sierpami. Końcówka należała jednak zdecydowanie do Algeo, który mocno naruszył rywala ostrą kombinacją, szukając skończenia pod siatką – ale weteran przetrwał.

W drugiej odsłonie walka była zażarta i ostra. Lamas zaprzęgnął do działania zapasy, ale przy jednym z podejść do obalenia zainkasował potężne kolano na głowę, które okrutnie nim wstrząsnęło. Przetrwał jednak trudne chwile, a gdy walka wróciła na nogi, prezentował się lepiej, dosięgając rywala serią kopnięć.

Trzecią rundę Bully całkowicie zdominował. Przewróciwszy rywala, po ostrej kotłowaninie ustabilizował go w parterze, terroryzując uderzeniami z góry. Algeo do końca pojedynku próbował się co prawda wydostać, ale nie był w stanie, inkasując masę uderzeń.

Sędziowie zgodnie wskazali w stosunku 3 x 29-27 na Ricardo Lamasa, który powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce przez nokaut z Calvinem Kattarem. 38-latek nie wykluczył jednak w wywiadzie po walce, że był to jego ostatni występ w karierze.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Smith vs. Rakic – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button