UFC

Wyniki UFC FN: Neil Magny pewnie pokonał decyzją Robbiego Lawlera

Neil Magny nie dał szans zaprawionemu w bojach Robbiemu Lawlerowi podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Neil Magny (24-7) odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, pokonując byłego mistrza kategorii półśredniej Robbiego Lawlera (28-15).

Lawler rozpoczął walkę agresywnie, starając się zamknąć rywala na ogrodzeniu. Grzmotnął Magny’ego mocnym ciosem na korpus, szukając potem potężnego sierpa – ale przestrzelił. Niespodziewanie Ruthless poszukał obalenia, inicjując walkę na chwyty. Magny szybko przejął w niej stery, kontrolując rywala, ale swoje momenty miał też Lawler, na moment odwracając pozycję i smagając rywala kilkoma uderzeniami. Magny szybko jednak ponownie przejął stery walki na chwyty, kontrolując i okolicznościowo obijając Robbiego do końca pierwszej rundy.

Magny spokojnie przeczekał kilka ataków Lawlera na otwarcie drugiej rundy, następnie idąc ostro po obalenie – sfinalizował je, zachodząc byłemu mistrzowi za plecy. Neil przez kilka minut kontrolował i rozbijał Robbiego z góry, będąc o krok przed nim w walce na chwyty. Na minutę przed końcem rundy Ruthless wrócił na nogi, ale tam zainkasował sporo długich ciosów.
Początek trzeciej rundy należał do agresywniejszego Lawlera, który trafił Magny’ego kilkoma ciosami. Neil wciągnął go do gardy, tam szukając odpoczynku. Sędzia z czasem podniósł obu zawodników, bo w parterze niewiele się działo.

Lawler podkręcił tempo, ale Magny potraktował go kilkoma soczystymi ciosami, wstrząsając rywalem. Poszukał obalenia, ale go nie znalazł, choć pomęczył Lawlera w klinczu.

W dystansie, gdy przeniosła się tam walka, to Magny rozdawał karty. Długie proste, smagały głowę Lawlera. Soczyste kolano również doszło celu. Lawler był już okrutnie zmęczony. Magny złapał klincz, atakując kolanami. W ostatnich sekundach Ruthless próbował jeszcze rzutem na taśmę odwrócić losy pojedynku kopnięciami na głowę, ale nie zdołał ustrzelić rywala.
Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 3 x 30-27 dla Neila Magny’ego, który odnosi tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu.

Dla 38-letniego już Robbiego Lawlera jest to już czwarta kolejna porażka.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Smith vs. Rakic – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button