Wyniki UFC FN: Maxim Grishin ubił Gadzhimurada Antigulova (VIDEO)

Maxim Grishin przetrwał zapaśnicze próby Gadzhimurada Antigulova, ubijając rywala w drugiej rundzie.

Maxim Grishin (31-8-2) odniósł premierowe zwycięstwo w oktagonie, podczas gali UFC Fight Night w Abu Zabi, pokonując Gadzhimurada Antigulova (20-8) przez techniczny nokaut w ostatnich sekundach drugiej rundy.

W pierwszej rundzie nie działo się wiele. Obaj zawodnicy byli bardzo uważni. Antigulov poszukał kilku obaleń z klinczu, ale bez powodzenia. W nielicznych wymianach w stójce Grishin był skuteczniejszy i groźniejszy.

Druga odsłona była znacznie ciekawsza. Jej początek należał do Antigulova, który przewrócił Grishina przy oktagonie, tam utrzymując go przez kilkadziesiąt sekund. Z czasem jednak Maxim uwolnił się i walka przeniosła się na środek oktagonu.

Antigulov poszukał okrężnego kopnięcia, ale Grishin przechwycił je, przewracając rywala – ten na swoje nieszczęście zaatakował jeszcze gilotyną, trzymając ją tak długo, aż Grishin przedarł się do dosiadu. Z góry Grishin rozpuścił pięści i łokcie, metodycznie obijając rywala. Sędzia był bliski przerwania walki, ale Antigulov w końcu zrzucił z siebie Grishina.

W końcówce rundy obaj wdali się w ostre wymiany. Antigulov zachwiał nawet jednym z uderzeń przeciwnikiem, ale ten natychmiast doszedł do siebie, odpowiadając własnymi ciosami. Zamknął Antigulova na ogrodzeniu, zasypując go gradem uderzeń. Dagestańczyk trzymał co prawda gardę, ale nie poprawiał swojej pozycji, co doprowadziło do przerwania walki przez sędziego na 2 sekund przed syreną kończącą drugie pięć minut.

Maxim Grishin odnosi tym samym pierwszą wiktorię pod flagą UFC po nieudanym debiucie, w którym we wziętej w zastępstwie walce w wadze ciężkiej przegrał na kartach sędziowskich z Marcinem Tyburą.

Dla Dagestańczyka jest to natomiast już czwarta z rzędu przegrana, która prawdopodobnie oznacza koniec jego przygody z UFC.