UFC

Wyniki UFC FN: Magomed Ankalaev jednogłośnie lepszy od Nikity Krylova

Magomed Ankalaev pewnie wypunktował Nikitę Krylova podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Magomed Ankalaev (15-1) wypunktował Nikitę Krylova (27-8), przejmując stery walki od drugiej rundy.

Po kilku niewiele znaczących wymianach Krylov skrócił dystans z ładnym sierpem, dopadając Ankalaeva na środku oktagonu. Próbował następnie przewrócić go przy ogrodzeniu, ale Dagestańczyk dobrze się bronił – choć nie był w stanie wydostać się z uchwyty Krylova. Dokonał tego dopiero w połowie rundy.
Ankalaev czaił się na prawego sierpowego w kontrze. Kopnięcia na korpus autorstwa Krylova – okrężne i smagające – dochodziły jednak celu. Ukrainiec chętnie ponawiał też ciosem z prawej. Obaj zanotowali kilka dobrych uderzeń, choć to Krylov był nieco aktywniejszy i precyzyjniejszy. Nokaut wisiał w powietrzu. W pierwszej rundzie do niego jednak nie doszło. W jej końcówce Ankalaev poszukał obalenia, ale Krylov utrzymał się na nogach.
Od początku drugiej rundy Magomed był agresywniejszy, zmuszając Krylova do krążenia przy ogrodzeniu. Nieustannie polował też na prawy sierpowy w kontrze – i tym razem dosięgnął nim kilka razy celu. Ukrainiec poszukiwał frontalnych kopnięć, łącząc je z ciosami, ale zaczynała się zaznaczać przewaga Dagestańczyka. Jego presja i prawy sierpowy sprawiały Krylovowi coraz więcej problemów.

Na dwie minuty przed końcem Ankalaev świetnie zszedł pod obrotówką rywala, przewracając go i trafiając na górę. Tam utrzymał się do końca rundy, w jej końcówce zrzucając na głowę Ukraińca kilka krótkich łokci.

Magomed przeważał od początku trzeciej rundy, wywierając sporą presję, coraz bardziej problematyczną dla Nikity. Zdzielił Ukraińca kilkoma dobrymi ciosami, zainkasował ładny prosty, a potem przeniósł walkę do klinczu. W walce na chwyty przy ogrodzeniu Dagestańczyk rozdawał karty – kontrolował Krylova, dwa razy go obalił, zdzielił kilkoma dobrymi uderzeniami, wyszedł obronną ręką z niewielkich kotłów.Dagestańczyk utrzymał rywala do końca walki, obijając go przy ogrodzeniu krótkimi uderzeniami.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na odnoszącego piąte zwycięstwo z rzędu Magomeda Ankalaeva w stosunku 3 x 29-28.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button