Wyniki UFC FN: Jingiliang Li brutalnie ustrzelił Santiago Ponzinibbio (VIDEO)

Bukmacherski underdog Jingliang Li odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, nokautując faworyzowanego Santiago Ponzinibbio.

Jingliang Li (18-6) znokautował powracającego do akcji po ponad dwuletniej przerwie Santiago Ponzinibbio (27-4) podczas gali UFC Fight Night w Abu Zabi.

Pierwsza minuta walki stała pod znakiem masy kiwek, zmyłek i przyruchów ze strony obu zawodników. Li dwukrotnie ładnym lewym sierpem skontrował próby jaba autorstwa Argentyńczyka. Obaj zawodnicy szukali też lowkingów – Chińczyk z większymi sukcesami.

Z czasem jednak Ponzinibbio zaczął dobrze czytać bokserskie poczynania rywala, przepuszczając wiele jego ciosów. Pod kątem lowkingów to jednak nadal Li prezentował się nieco lepiej, trafiając częściej.

W kluczowej wymianie obaj zawodnicy poszukali mocnego prawego, ale obaj przestrzelili – natomiast to Chińczyk ponowił z lewym sierpowym, ścinając brutalnie z nóg cofającego się bez obrony Argentyńczyka. Rzucił się następnie z dobitką, nie dając sędziemu wyboru.

Jingliang Li powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Neilem Magnym. Jest to dla Chińczyka czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu występach.

Seria siedmiu wiktorii z rzędu Santiago Ponzinibbio dobiegła końca.