UFC

Wyniki UFC FN: Jalin Turner rozbił i poddał Broka Weavera – VIDEO

Opłaciło się wzięcie walki w zastępstwie Jalinowi Turnerowi, który poddał Broka Weavera podczas gali UFC Fight Night.

Jalin Turner (10-5) rozbił i w drugiej rundzie poddał Broka Weavera (15-6) podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

Jalin Turner (9-5) w pierwszej rundzie zdecydowanie przeważał boksersko nad Brokiem Weaverem (15-5), kilka razy wstrząsając rywalem, a nawet raz posyłając go w końcówce na deski. Świetnie pracował długim i soczystym jabem, terroryzując też korpus przeciwnika smagającymi kopnięciami. Weaver odpowiadał lowkingami na wysokości łydki, a po knockdownie zdołał szybko się pozbierać, przetaczając szukającego skończenia z góry Turnera.

Początek drugiej odsłony również należał do Turnera, który rozbijał rywala prostymi, tym razem częściej atakując też korpus. Weaver przetrwał jednak trudne chwile, a nawet z czasem nabrał nieco wiatru w żagle – stał się aktywniejszy, podczas gdy Turner jakby zwolnił, odczuwając już zmęczenie.
Wszystko to do czasu – Turner skontrował bowiem nacierającego rywala prawym podbródkiem, potem dokładając prawego sierpa, którym posłał Weavera na deski. Nie zszedł jednak za nim do parteru, zamiast tego zapraszając go na górę. Sędzia Herb Dean nie do końca wiedział, o co chodzi, długo zwlekając z ponagleniem Broka Weavera, by wracał na górę.

W stójce zasypał naruszonego przeciwnika serią uderzeń, następnie przewracając go z klinczu. Zaszedłszy mu za plecy, zmusił Weavera do odklepania duszenia.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1304910607213305857?s=20
Dla 25-latka jest to drugie zwycięstwo z rzędu i trzecie w ostatnich czterech występach pod sztandarem UFC.

Bilans Broka Weavera w oktagonie wynosi obecnie 1-2, ale warto mieć na uwadze, że jedyne zwycięstwo, jakie odniósł, było wynikiem dyskwalifikacji rozbijającego go w pył Rodrigo Vargasa.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Waterson vs. Hill – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button