Wyniki UFC FN: fatalny błąd sędziego! Ubity w drugiej rundzie Herman poddał w trzeciej Rodrigueza (VIDEO)

Fatalna pomyłka sędziego uratowała Eda Hermana przed porażką z Mike’iem Rodriguezem podczas gali UFC FN.

Ed Herman (25-14) w niezwykle kontrowersyjnych okolicznościach poddał w trzeciej rundzie Mike’a Rodrigueza (11-5) podczas gali UFC Figh Night w Las Vegas, choć gdyby nie fatalny błąd sędziego Chrisa Tognoniego skończyłby znokautowany w drugiej.

W pierwszej rundzie walki nie brakowało klinczu, w którym to Rodriguez prezentował się nieco lepiej, raz nawet łokciem na rozerwanie wstrząsając rywalem. W stójce Rodriguez chętnie dystansował też frontalnymi kopnięciami na kolano i korpus, ale Herman kilka razy zdołał go skarcić ciosami. Spędził też sporo czasu, kontrolując Rodrigueza w klinczu na ogrodzeniu, choć nie był w stanie przenieść walki do parteru – mimo kilku prób.

Druga runda toczyła się w wolnym tempie. Obaj zawodnicy byli już zmęczeni. Rodriguez był aktywniejszy w klinczu, w pewnym momencie kolanami na korpus posyłając nawet Hermana na deski. Rzucił się za rywalem z dobitką, ale… sędzia popełnił błąd okrutny, niebu obrzydły, uznając, że Ed Herman dostał w krocze! W rezultacie dał mu kilka minut na dojście do siebie.
Po wznowieniu Rodriguez nadal atakował korpus przeciwnika, w końcówce rundy posyłając go na deski kolejnym potężnym kolanem na schaby. Herman przetrwał jednak do syreny kończącej drugie pięć minut.

Natomiast w trzeciej rundzie doszło do… cudu! Rodriguez w odpowiedzi na próbę zejścia Hermana do nóg zasypał rywala łokciami na głowę. Sędzia – zdając sobie być może sprawę, że okrutnie pomylił się w drugiej odsłonie – był bliski przerwania pojedynku, nawołując Hermana, aby poprawił swoją pozycję. W końcu porozbijany i wymęczony Herman osunął się na deski, tam obijany przez Rodrigueza. Wydawało się, że Mike jest o włos od zwycięstwa, ale Ed… złapał kimurę! Przetoczył rywala i zmusił go do poddania walki.
Dla prawie 40-letniego już Eda Hermana jest to trzecia wygrana z rzędu, a taka seria nie przydarzyła mu się od ośmiu lat.

Zapytany o kontrowersyjną decyzję sędziowską po walce, Herman stwierdził, że nie pamięta, gdzie dokładnie został uderzony – czy w krocze, czy w korpus – ale mocno to odczuł.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Waterson vs. Hill – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    13 września 2020 at 10:56

    Jak dla mnie jest podstawa do złożenia protestu. Walka powinna zostać zmieniona na „no contest”.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply