Wyniki UFC FN: Donald Cerrone zremisował z Niko Pricem

Niecodziennym wynikiem zakończyło się starcie Donalda Cerrone z Niko Pricem – sędziowie orzekli bowiem większościowo o remisie.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas zaprawiony w bojach Donald Cerrone (36-15-1) większościowo zremisował z Niko Pricem (14-4-1).

Price agresywniejszy. Cerrone szuka lowkinga, ale inkasuje kontrę. Naruszony! Price naciera, rozpuszcza ręce! Potężne bomby lądują na głowie Donalda! Okrutnie wstrząśnięty! Łokcie, sierpy! Proste! Masakra! Jakimś cudem Kowboj nadal jednak stoi!

Cerrone szuka obaleń, ale bez powodzenia, zbierając kolejne uderzenia! Przetrwał, trafił kolanami na korpus Price’a! Poczuł to Niko! Zwarcie, klincz. Rozerwanie. Cerrone doszedł do siebie, odpowiada ciosami, kopie na głowę! Krótka przerwa z powodu palca w oczach Donalda.

Po wznowieniu jatka. Price skuteczniejszy i aktywniejszy, trafia sierpami, także w kontrach na niskie kopnięcia. Cerrone poluje na wysokie kopnięcia, czasami nawet trafiając, ale Hybrid niewzruszony. Donald od czasu do czasu dokłada atomowe lowkingi, ciągle próbując też obaleń, ale bez sukcesów.

Price znowu wsadza palec w oko Cerrone, za co tym razem zostaje ukarany odjęciem punktu.
Drugą odsłonę Price rozpoczyna od serii niskich kopnięć. Wyraźnie agresywniejszy i aktywniejszy. Poluje też na korpus weterana – ciosami i kopnięciami. Lewy prosty Cerrone doszedł celu, ale Price odpowiedział dwoma lewymi sierpami. Lewy prosty Donalda działa całkiem nieźle, ale inkasuje wiele ciosów. Price cały czas terroryzuje też wykroczną nogę Kowboja lowkingami.

Przewaga Price’a rośnie. Trafia coraz częściej, podczas gdy aktywność Cerrone spada. Seria middlekicków dochodzi korpusu Donalda. Ciosy, kopnięcia. Kowboj cały czas pozostaje jednak w grze – trafia od czasu do czasu prostymi, szuka krótkich kombinacji, próbuje zaskoczyć rywala kontrami kolanem na korpus czy doskoczyć z łokciem. Price jednak twardy, nie cofa się – przyjmuje uderzenia i naciera, odpowiadając własnymi.Trzecią rundą Niko również rozpoczyna od okopywania wykrocznej nogi Donalda. Price znacznie aktywniejszy, raz za razem dosięga weterana ciosami i krótkimi kombinacjami. Cerrone próbuje obalać, ale bez powodzenia.

Obaj trafiają sobie nawzajem palcami w oczy i walka zostaje na moment przerwana. Po wznowieniu to nadal Price rozdaje karty. Cerrone szuka sprowadzenia, w kotłowaninie wpina się rywalowi za plecy! Nie jest jednak w stanie nic wyczarować i w końcu traci pozycję.

W szermierce na pięści i kopnięcia w końcówce Kowboj złapał wiatr w żagle. Zmęczony Price poszukał nawet obalenia, aby zwolnić akcję, ale Donald utrzymał walkę na górze.
Sędziowie wskazali na większościowy remis, punktując 2 x 28-28, 29-27 Cerrone.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Covington vs. Woodley – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. piriri

    20 września 2020 at 05:38

    Mała poprawka; Cerrone 29-27.
    Gdyby nie palce to byłaby 5 porażka Donalda z rzędu, ale i tak najlepsza walka z karty głównej moim zadaniem.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply