UFC

Wyniki UFC FN: Derek Brunson rozbił w pył Edmena Shahbazyana – VIDEO

Derek Brunson pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie faworyzowanego Edmena Shahbazyana w pojedynku wieńczącym galę UFC Fight Night w UFC APEX.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas gremialnie skreślany Derek Brunson (21-7) zadał pierwszą w karierze porażkę Edmenowi Shahbazyanowi (11-1).

Odwrotnie ustawiony Brunson rozpoczyna od ciosu na korpus. Shahbazyan wywiera delikatną presję, odpowiada własnym krosem na korpus. Poprawia kolejny uderzeniem na doły, a następnie zaskakuje Brunsona ciosem na głowę.

Spokojne tempo walki. Brunson nie szarżuje. Edmen pruje powietrze kopnięciem na głowę, ale trafia prawym w kontrze na próbę kopnięcie weterana. Brunson rusza z ostrymi ciosami – i trafia, zapędzając Shahbazyana na siatkę. Tam idzie do nóg młodziana – inkasuje kilka łokci, ale przenosi walkę do parteru. Z czasem Edmen wraca jednak na nogi – i tam podkręca tempo.

22-latek trafia dobrymi ciosami, także na rozerwanie klinczu. Wyraźnie szybszy. Brunson póki co wytrzymał wszystkie uderzenia. Odpowiedział ciosami na rozerwanie klinczu. Shahbazyan chętnie atakuje korpus. Trafia kolanem na głowę w odpowiedzi na próbę obalenia ze strony Brunsona. Krótka kotłowanina w parterze i wracamy na nogi.

Tam Shahbazyan szybszy, ale Brunson zagraża mu sprowadzeniami, od czasu do czasu atakując też ciosami po kopnięciach.

Zewnętrzny lowking Brunsona na otwarcie drugiej odsłony. Poprawia prostym. Shahbazyan karci go jednak potężnym middlekickiem. Kros młodziana dochodzi celu. Lewica Brunsona po kopnięciu również. Derek idzie po obalenie – i finalizuje je, ale Edmen natychmiast wraca na nogi, nieco chaotycznie ale jednak.

Brunson nabiera wiatru w żagle, trafia kilkoma dobrymi ciosami. Shahbazyan z czasem odpowiada własnymi – nadal gustuje w prostych na korpus i głowę. Przerwa po przypadkowym faulu Brunsona – wsadził rywalowi palce w oczy.

Po wznowieniu Edmen trafia potężnym okrężnym kopnięciem na korpus. Poprawia ciosami, ale Brunson nie składa broni – rusza do ostrej szarży i trafia dobrymi ciosami, podczas gdy Shahbazyan po raz kolejny cofa się prosto na siatkę.

Edmen na chwilę odzyskuje animusz, ale jest już wyraźnie zmęczony. Brunson w natarciu, rozpuszcza ręce, Shahbazyan próbuje unikać uderzeń balansem na siatce, ale kilka dochodzi celu. Obalenie, młodzian na plecach, inkasuje uderzenia. Dosiad! Bomby Brunsona! Shahbazyan wyczerpany! Brunson też jednak zmęczył się uderzeniami z góry. W ostatnich sekundach Derek ponownie rozpuszcza kanonadę uderzeń – Edmen ledwie żywy! Traci przytomność? Sędzia jednak nie przerywa i Shahbazyan jakimś cudem przetrwał – choć okrutnie porozbijany.

Lekarz pyta Edmena przed trzecią rundą, czy chce kontynuować. Młodzian potwierdza, ale bez najmniejszego przekonania. Lekarz dopuszcza go do dalszej walki.

Zaczynamy trzecią odsłonę. Brunson trafia serią ciosów, rzucając Shahbazyana na siatkę. Przewraca go i rozpoczyna kanonadę uderzeń z góry – sędzia Dean szybko przerywa pojedynek, zdając sobie sprawę, że ta rzeź nie ma już sensu.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1289761749910974466?s=20

Derek Brunson odnosi tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu, jednocześnie zadając Edmenowi Shahbazyanowi pierwszą w karierze porażkę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Brunson vs. Shahbazyan – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button