UFC

Wyniki UFC FN: Alistair Overeem rozbił Augusto Sakaia (VIDEO)

W pojedynku wieńczącym galę UFC FN w Las Vegas nieskładający broni w rajdzie po złoto Alistair Overeem pokonał Augusto Sakaia.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas Alistair Overeem (47-18) pokonał Augusto Sakaia (15-2-1) przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

Spokojny początek. Overeem ustawiony klasycznie. Obaj cierpliwi. Środek oktagonu. Overeem szuka szarży, ale nadziewa się na lewego w kontrze. Lowking Brazylijczyka. Wymiana frontala za frontala. Sakai pudłuje prawym sierpem – świetny unik Holendra.

Reem rusza z kombinacją, ale jego uderzenia nie dochodzą celu. Sakai – ostra szarża! Trafia serią uderzeń, rzucając Holendra na ogrodzenie! Wpada w klincz, rozpuszczając kolana. Holender jednak odpowiada takimi samymi! Brazylijczyk ustawia go na ogrodzeniu, kontroluje i traktuje kilkoma kolanami na korpus.

Rozerwanie. Środek oktagonu. Holender agresywniejszy, naciera, wywiera presję. Srogim prawym doskonale kontruje lowkinga Sakaia. Poczuł to uderzenie Brazylijczyk! Alistair nie podkręca jednak tempa. Sakai przechodzi do ofensywy, prosty i podbródek dochodzą szczęki Reema. Tempo walki nadal spokojne. Lowking Holendra, ostra szarża Brazylijczyka, ale garda Overeema na posterunku. Frontal Alistaira, frontal Augusto.
Dobre lowkingi Overeema na otwarcie drugiej odsłony. Sakai poluje na prawego sierpa, ale pruje powietrze. Ostra kombinacja Brazylijczyka, ale garda Holendra w pogotowiu. Overeem doskakuje z ładnym kolanem na zakończenie kombinacji.

Środek oktagonu. Szachy. Ciosy Sakaia na gardę, ale poczuł je Overeem. Kopnięcie na głowę przez gardę również. Holender wpada w klincz, gdzie trafia ładnym kolanem na korpus. Kolejne zwarcie – Alistair na siatce chowa się za podwójną gardą, ale Sakai atakuje też ciosami na korpus, dokładając kolano.

Z czasem jednak Holender odwraca rywala i sam dobrze pracuje kolanami na korpus. Poluje też na kolana na głowę. Łokieć w wykonaniu Alistaira. Holender przeważa w klinczu. Jednak kilka łokci Sakaia dochodzi jego głowy. Rozerwanie.

Seria ciosów i kopnięć w wykonaniu Brazylijczyka, ale garda Holendra działa dobrze. W ostatnich sekundach Sakai zapędza rywala na ogrodzenie, trafiając kolanem na korpus.

Ciosy proste dochodzą głowy Overeema w pierwszych sekundach trzeciej odsłony. Overeem odpowiada jednak dobrymi kopnięciami, także na nogi. Kombinacja Brazylijczyka. Sakai aktywniejszy. Overeem dobrze blokuje lowkinga – poczuł to Brazylijczyk!Jednak to Sakai powoli łapie wiatr w żagle. Zamyka po raz kolejny Holendra na ogrodzeniu, tam zasypując go kanonadą uderzeń. Niektóre z nich doszły celu. Overeem uwalnia się w końcu. Trafia kopnięciem na korpus, ale inkasuje dwa srogie lowkingi. Sakai po raz kolejny wbija go w ogrodzenie, tam umęczając. Jednak na półtorej minuty przed końcem rundy trzeciej Alistair wykorzystuje okazję i haczeniem przewraca rywala. Ten jednak bardzo aktywny z pleców, trafia srogim upkickiem. W ostatnich sekundach Holender podkręca jednak tempo, dosięgając Sakai serią mocnych uderzeń, także łokci, na korpus i na głowę.

Ładny lewy prosty Holendra otwiera czwartą rundę. Overeem jakby świeższy. Proste Sakaia, ale Overeem czujny w defensywie. Kolejne uderzenia Brazylijczyka, Holender odpowiada lowkingiem na wysokości łydki. Sierp Sakaia dochodzi celu. Overeem regularnie cofa się w linii prostej na siatkę, tam unosząc gardę – jednak kilka łokci Sakaia doszło głowy Holendra. Rozcięcie na głowie Overeema. Brazylijczyk łapie wiatr w żagle, ale dostaje obrotówkę w krocze. Przerwa.
Wznowienie. Seria dobrych ciosów Sakaia. Lowking. Overeem szuka obalenia i… Dopina swego! Kładzie Sakaia na plecach. Z góry bombarduje rywala dobrymi uderzeniami. Brazylijczyk bez pomysłu na powrót na nogi. Inkasuje coraz więcej uderzeń! Rozbijany w pył! Zakrwawiony! Overeem terroryzuje też korpus Brazylijczyka. Czy skończy go przed syreną kończącą czwartą rundę? Uderzenia z góry! Łokcie! Sakai przetrwał, ale czy wróci na nogi? Wraca, chwiejnym krokiem udając się do narożnika.

Holender rusza do obalenia w pierwszej akcji ostatniej rundy – i z dziecinną łatwością ponownie zejściem do nogi przewraca Brazylijczyka, rozpoczynając terror z góry. Tym razem sędzia Herb Dean szybko upomina Brazylijczyka, aby się bronił, ale nie widząc postępu, przerywa walkę.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1302437474967453697?s=20

40-letni Alistair Overeem wygrywa w ten sposób drugą walkę z rzędu i czwartą w ostatnich pięciu występach. Dla Augusto Sakaia jest to pierwsza porażka w UFC, gdzie jego bilans wynosi obecnie 4-1.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Overeem vs. Sakai – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button