UFC

Wyniki UFC FN: Alexandre Pantoja wypunktował Manela Kape

Alexandre Pantoja popsuł debiut w UFC byłemu zawodnikowi RIZIN Manelowi Kape.

Alexandre Pantoja (23-5) pokonał jednogłośną decyzją debiutującego w oktagonie Manela Kape (15-5) podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

Od początku walki Pantoja był zdecydowanie agresywniejszy, zmuszając czającego się na kontry Kape do orbitowania. Brazylijczyk rąbał lowkingami i kopnięciami na korpus – z niezłymi efektami. Portugalczyk tu i ówdzie trafiał szybkimi ciosami, ale jego aktywność była niewielka. To Brazylijczyk wyprowadzał znacznie więcej ataków, częściej trafiając – kombinacjami pięściarskimi, middlekickami i lowkingami.

W końcówce rundy Portugalczyk wylądował na plecach po przestrzelonym ekwilibrystycznym kopnięciu. Zdołał jednak szybko wrócić na nogi.
W drugiej odsłonie Kape był nieco aktywniejszy, trafiając częściej niż w pierwszych pięciu minutach. Nie oddawał też tak ochoczo pola, ale nadal to Brazylijczyk wyprowadzał więcej uderzeń, szczególnie kopnięć na korpus. W ostatnich sekundach Portugalczyk poszukał obaleń, ale po przewróceniu Pantoji nie był w stanie utrzymać go na dole.W trzeciej odsłonie walka wyglądała podobnie. Nadal to Pantoja był aktywniejszy, choć gdy Kape odpalał piekielnie szybkie ciosy, na ogół dochodziły one celu. Smagnął nawet rywala jednym z kopnięć na głowę na zakończenie kombinacji.
Kape również trafił kilkoma dobrymi uderzeniami, w końcówce szukając zapasów. Pantoja wybronił się dobrze, a w stójce natarł zdecydowanie, ciosami dosięgając szczęki Portugalczyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Sędziowie nie mieli wątpliwości, wskazując jednogłośnie (2 x 29-28, 30-27) na Alexandre Pantoję.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC FN: Overeem vs. Volkov – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button