UFC

Wyniki UFC FN: Aleksandar Rakic obił w stójce i skontrolował w parterze Anthony’ego Smitha

W pojedynku wieńczącym galę UFC Fight Night Aleksandar Rakic okrutnie okopał w stójce i skontrolował zapaśniczo Anthony’ego Smitha.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas – ważnej dla układu sił w kategorii półciężkiej – Aleksandar Rakic (13-2) pewnie pokonał byłego pretendenta do złota Anthony’ego Smitha (33-16).

Srogie lowkingi Rakicia na otwarcie walki. Już trzy doszły łydki Smitha. Amerykanin odpowiadał własnym, ale inkasuje kopnięcie na korpus. Lowking ze strony Serba. I jeszcze jeden. Smith również rąbie na łydkę rywala, ale wyraźnie odczuwa już kopnięcia austriackiego Serba. Kolejny atomowy lowking! I jeszcze jeden! Smith ścięty z nóg!

Rakic na górze, Smith przetrwał… A nawet prawie zaszedł Serbowi za plecy! Rakic wybronił się, zatrzymując też próbę obalenia ze strony Amerykanina. Skończył w półgardzie ze Smithem wbitym w ogrodzenie.

Lwie Serce próbuje zarzucać nogi, szukając trójkąta z pleców, ale Rakic czujny. Okolicznościowo smaga rywala krótkimi uderzeniami. Nie dzieje się jednak wiele. Serb kontroluje, Amerykanin próbuje się skręcać, ale nie ma miejsca. Dopiero w ostatnich sekundach rundy Rakic trafił kilkoma mocniejszymi uderzeniami.
Rakic trafia potężnym lowkingiem na otwarcie drugiej rundy. Poprawia kopnięciem na korpus. Smith próbuje atakować boksersko, skracać dystans, nie dawać rywalowi miejsca i czasu na kopnięcia. Trafia prawym, ale inkasuje chwilę potem kontrę. Próbuje obalać, ale tak niezdarnie, że sam kończy na plecach. Rakic w gardzie.

Smith próbuje trójkąta, ale bez powodzenia. Ciasna kontrola w wykonaniu Rakicia, który od czasu do czasu karci Amerykanina krótkimi uderzeniami na głowę i korpus. Minęła połowa drugiej rundy.

Lwie Serce wije się z pleców, próbuje coś wyczarować, ale Serb neutralizuje jego ofensywne podejścia. W końcówce Rakic obija jeszcze unieruchomionego przy ogrodzeniu rywala.

Lowking Rakicia otwiera trzecią rundę. Lewy sierp dochodzi szczęki Amerykanina. Smith naruszony! Rakic rusza z kopnięciami i ciosami! Amerykanin przetrwał, a nawet zaszedł przeciwnikowi za plecy przy siatce. Tam jednak próbując obalać, ponownie skończył na plecach. Rakic na górze i mamy powtórkę z dwóch pierwszych rund – kontrola i okolicznościowe uderzenia.Rakic rozpuszcza kolana na uda. Kontroluje rywala. Sędzia upomina obu, domagając się większej aktywności. Smith nie reaguje na nawoływania trenerów, aby wracał na nogi – nie ma sił lub umiejętności. A może jednego i drugiego. Serb natomiast nadal utrzymuje się na górze, choć przecież w stójce prawie ustrzelił rywala. Klei się, kontroluje, od czasu do czasu uderza.

Wszyscy sędziowie wskazali na Aleksandara Rakicia w stosunku 2 x 30-27, 30-26. Serb powraca w ten sposób na drogę zwycięstw po porażce z Volkanem Oezdemirem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FN: Smith vs. Rakic – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Smith po chwilowym i trochę przypadkowym szczycie, spada na swoje miejsce. Myślę, że okolice 10-15 rankingu są adekwatne do jego umiejętności i tam się zagości na dłużej.

    PS: Zapaśnik-włamywacz zabrał duszę :P

Dodaj komentarz

Back to top button