Wyniki UFC FN: Akhmedov poddał Breese, fantastyczne zachowanie polskiego sędziego (VIDEO)

Omari Akhmedov poddał Toma Breese, a fantastyczną interwencją popisał się polski sędzia Łukasz Bosacki.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Abu Zabi Omari Akhmedov (21-5-1) poddał w drugiej rundzie Toma Breese (12-3).

Akhmedov rozpoczął walkę lepiej, smagając Breese ciosami i kopnięciami na korpus. Brytyjczyk poszukał gilotyny z klinczu, przenosząc walkę do parteru, ale Dagestańczyk wykaraskał się, utrzymując się na górze.

Breese kręcił się, szukając poddań i łokci z dołu, ale inkasował masę uderzeń. Raz za razem Akhmedov smagał go młotami i sierpami. Wydawało się, że sędzia jest bliski przerwania walki. Jednak Brytyjczyk przetrwał bardzo trudne chwile, atakiem na nogi odwracając z czasem pozycję. Ba! Zaszedł Akhmedovowi za plecy, szukając duszenia, ale Dagestańczyk wybronił się.

W drugiej rundzie Akhmedov szybko poszukał obalenia. W ostrej klinczerskiej kulance przy ogrodzeniu Breese spróbował zajść mu za plecy, przez chwilę miażdżąc też łydkę rywalowi, ale ostatecznie Dagestańczyk wylądował na górze, w dosiadzie.

Zdzieliwszy Brytyjczyka serią ciosów, zaatakował trójkątem rękami. Wydawało się, że Tom Breese stracił przytomność – komentatorzy krzyczeli wniebogłosy, aby sędzia Łukasz Bosacki przerwał pojedynek – ale sprawdziwszy wolną rękę uwięzionego w duszeniu zawodnika, Polak zachował spokój, nie dając się zwieść nawoływaniom. Chwilę potem Brytyjczyk zasygnalizował mu, że wszystko gra. Z czasem zmuszony był jednak do odklepania.

Wszystkie walki UFC i KSW można obstawiać na FORTUNA Online – z bonusem do 2230 PLN

33-latek powraca tym samym na zwycięskie tory po zeszłorocznej porażce z Chrisem Weidmanem. Spośród ostatnich ośmiu walk wygrał sześć, przegrywając tylko ze wspomnianym Amerykaninem i remisując z Marvinem Vettorim.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.