UFC

Wyniki UFC FN 128 – Frankie Edgar pewnie wypunktował Cuba Swansona

Frankie Edgar nie pozostawił wątpliwości, raz jeszcze pewnie pokonując Cuba Swansona – tym razem podczas gali UFC Fight Night 128 w Atlantic City.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 128 w Atlantic City Frankie Edgar (23-6-1) pewnie wypunktował Cuba Swansona (25-9).
Edgar od początku napierał, ale Swanson dobrze kontrolował dystans długim lewym prostym z nisko opuszczonej – gotowej do obrony obalenia – ręki. Frankie próbował przedzierać się do półdystansu, ale Cub dobrze pracował na nogach. Niespełna dwie minuty po rozpoczęciu walki Edgar poszukał obalenia, ale bez powodzenia. Podkręcił jednak tempo, atakując seriami prostych oraz kopnięciami na korpus i nogi. Jednym z ostrych ataków Edgar zaskoczył cofającego się na siatkę Swansona, naruszając go lewym i potem szukając obalenia – Cub zdołał jednak utrzymać walkę na nogach. Edgar trafiał częściej ciosami, ale Swanson w końcówce skarcił go kilkoma dobrymi kopnięciami na nogi i głowę.

Druga runda toczyła się pod dyktando znacznie aktywniejszego i wywierającego ciągłą presję Edgara. Swanson opędzał się od rywala lewym prostym i dobrą pracą na nogach, ale i tak zainkasował więcej ciosów niż sam zadał. Frankie zdzielił też rywala serią niskich kopnięć na łydkę, choć w końcówce zainkasował dwa mocny sierpy w kontrze. Spróbował kilku obaleń, ale Swanson bardzo dobrze je wybronił.

W trzeciej odsłonie Swanson miał kilka dobrych momentów, dosięgając Edgara w ostrych wymianach, ale toczył pojedynek tak, jakby to on prowadził po dwóch pierwszych rundach, nie przejawiając szczególnej aktywności. Edgar nadal był stroną atakującą, chętnie rozpuszczając ręce w kombinacjach i okopując nogi rywala.

Wszyscy sędziowie zgodnie wypunktowali pojedynek w stosunku 30-27 dla Frankiego Edgara, który powraca w ten sposób na drogę zwycięstw po ciężkim nokaucie z rąk Briana Ortegi.

*****

UFC Fight Night 128 – Barboza vs. Lee – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button