Wyniki UFC FI: Tim Elliott lepszy od Ryana Benoita w co-main evencie

Tim Elliott przerwał czarną serię trzech porażek, pokonując Ryana Benoita podczas gali UFC Fight Island.

W co-main evencie gali UFC Fight Island w Abu Zabi Tim Elliott (16-11-1) wypunktował Ryana Benoita (10-7).

W pierwszej rundzie walki Elliott swoim zwyczajem tańcował po całym oktagonie, regularnie mieszając ustawienie. Gnębił rywala masą kopnięć na nogi i korpus, polując też na obalenia – jedno nawet w ostatnich sekundach rundy sfinalizował. Benoit czaił się na potężne ciosy, próbując też kopnięć na głowę – był jednak znacznie mniej aktywny, choć trafił kilkoma dobrymi uderzeniami.

W drugiej odsłonie Benoit nieco podkręcił aktywność. Nadal pracował ze wstecznego, ale dobrymi ciosami i kopnięciami mocno porozbijał Elliotta. Ten zdołał jednak dwa razy przenieść walkę do parteru, zagrażając nawet rywalowi gilotyną. To Benoit był jednak bliższy wygrania przez poddania, atakując balachą na kolano – Elliot przetrwał.

Elliott dobrze rozpoczął ostatnie pięć minut, terroryzując Benoita łokciami w klinczu. Elliott uszkodził jednak w pewnej chwili palec, próbując go sobie długimi fragmentami – prawdopodobnie – nastawić. W stójce nadal pozostawał jednak aktywniejszy, choć w końcówce zainkasował kilka bomb, po których aż się zatoczył. Sprytnie zwolnił wówczas akcję w klincuz.

Sędziowie wskazali zgodnie w stosunku 3 x 29-28 na Tima Elliotta, który tym samym przerywając czarną serię trzech porażek.