UFC

Wyniki UFC FI: „Shogun” po raz trzeci wypunktował Rogerio Nogueirę

Mauricio Shogun Rua ponownie lepszy od Antonio Rogerio Nogueiry – tym razem pokonał krajana w ramach gali UFC Fight Island.

W wieńczącym trylogię co-main evencie gali UFC Figh Island w Abu Zabi Mauricio Shogun Rua (26-11-1) po raz trzeci pokonał Antonio Rogerio Nogueirę (26-10).
Rua wywiera presję, czai się na prawego. Lowking Shoguna. Minuta walki. Nogueira bez uderzenia póki co. Kolejny wewnętrzny lowking Maurycego dochodzi celu. Nogueira krąży po łuku. Rua wpada w klincz z ciosami. Atakuje kolanami na uda, czai się na obalenie, ale Antoni czujny. Shogun atakuje kolejnymi kolanami na uda, stompami. Rozrywa klincz.

W dystansie Nogueira trafia ładną kombinacją 1-2, ale chwilę potem inkasuje od nacierającego rywala mocnego sierpa. Lowking Shoguna. Rua poluje na lewego sierpa, trafia krosem. Nogueira podkręca tempo, Rua hasa wzdłuż oktagonu. Ostre wymiany, Maurycy groźny z lewym sierpowym, Nogueira z krosem.

Antoni trafia soczystym krzyżowym! Maurycy naruszony, ale odpowiada sierpami! Cofa się pod naporem czującego krew Nogueiry! Ostre wymiany, na rozerwania których Minotoro trafia dobrymi ciosami! Shogun idzie po obalenie – udane! Haczeniem z klinczu kładzie krajana na plecach, utrzymując go tam do końca rundy.

Middlekick autorstwa Shoguna otwiera druga rundę. Rua szuka obalenia z klincz, ale Nogueira dobrze się broni i ucieka na środek oktagonu. Lowking Maurycego. Krótkie sierpy Shoguna dochodzą celu. Kolejne kopnięcie na korpus w wykonaniu Ruy, ale lewy prosty Nogueiry dochodzi celu. Ostre wymiany! Obaj trafiają! Shogun naruszony! Ale odpowiada, wstrząsając Noguirą! Zderzenie, po którym Rua ląduje na plecach, a Nogueira w gardzie.

Kilka dobrych uderzeń z góry w wykonaniu Minotoro. Rua z czasem wraca jednak na nogi. Tam trafia serią sierpów, potem szukając obalenia – bez powodzenia. Lewy Nogueiry, ale Rua kapitalnie przepuszcza uderzenie, odpowiadając soczystym prawym! Smaga też rywala lowkingami i kopnięciami na korpus. Nieustannie czai się na kontrującego lewego sierpowego.
W końcówce drugiej rundy Nogueira nieco aktywniejszy, ale jego ciosy prują powietrze lub trafiają w gardę Shoguna.

Rua rozpoczyna trzecią rundę atomowym lowkingiem. Poprawia kolejnym, następnie smagając rywala kopnięciem na korpus. Dobre kontry Nogueirę na próbę lewego sierpa Ruy. Obaj trafiają w kolejnej wymianie. Shogun z kolejnym wewnętrznym lowkingiem na wysokości łydki.

Antoni trafia kombinacjami. Rua odpowiada okrężnym kopnięciem na korpus. Maurycy próbuje kopnięciami na korpus utorować sobie drogę do sierpowych – z pewnym powodzeniem. Lewa ręka Antoniego pracuje jednak dobrze. Shogun atakuje lowkingiem, następnie wstrząsa rywala lewym sierpem w kontrze. Wykorzystując cofnięcie się Nogueiry na siatkę, schodzi do jego nóg, kładąc go z klinczu na plecach.

Shogun utrzymuje Nogueirę na dole do końca rundy, trafiając jeszcze kilkoma dobrymi uderzeniami z góry.Sędziowie nie byli jednogłośni. Wskazali niejednogłośnie (2 x 29-28, 28-29) na Mauricio Shoguna Ruę. Dla Antonio Rogerio Nogueiry była to ostatnia walka w zawodowej karierze.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FI: Whittaker vs. Till – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button