UFC

Wyniki UFC FI: Jesse Ronson niespodziewanie poddał Nicolasa Dalby’ego – VIDEO

Powracający do UFC po sześciu latach Jesse Ronson niespodziewanie poddał Nicolasa Dalby’ego w ramach gali UFC Fight Island.

Biorący walkę w zastępstwie w wadze wyżej – półśredniej – Jesse Ronson (22-10) powrócił do oktagonu UFC po sześciu latach, pokonując w pierwszej rundzie faworyzowanego Nicolasa Dalby’ego (18-4-1) vs.
Początek walki należał do Nicolasa Dalby’ego, który był aktywniejszy, dobrze korzystając ze swojej wyraźnej przewagi gabarytów. Ustawiony odwrotnie Ronson nie składał jednak broni, czając się szczególnie na kontry lewym krzyżowym oraz kopnięcia zakroczną nogą. Tymi ostatnimi regularnie kopał też – na wszystkich wysokościach – Dalby.

Duńczyk od czasu do czasu zmieniał pozycję na klasyczną. Atakował w kombinacjach – z sukcesami. Wpadał jednak chętnie w półdystans, nie troszcząc się o defensywę. Na to czekał ustępujący mu wyraźnie zasięgiem Ronson.

Duńczyk poszukał w pewnej chwili obalenia, ale Kanadyjczyk dobrze wybronił się na ogrodzeniu. Po rozerwaniu skarcił nacierającego rywala kilkoma ładnymi prawymi sierpowymi w kontrach. Dalby nieustannie polował na kopnięcia na głowę.

Dalby trafił krosem w kontrze na lowkinga, ruszając do ataku. Kanadyjczyk dobrze wybronił się przed kolejnymi uderzeniami, kontrując lewym prostym – rozochocony Duńczyk wylądował na deskach! Ronson rzucił się za nim z uderzeniami, szukając skończenia. Z łatwością przedarł się do dosiadu, bombardując Dalby’ego z góry. Duńczyk oddał plecy i szyję, z czego skrzętnie skorzystał Ronson. Ledwie chwycił szyję Dalby’ego, ten już przygotował rękę do klepania, dwie sekundy później poddając walkę.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1287165990535598080?s=20

Po zwycięstwie – swoim pierwszym w UFC, bo pierwszą przygodę z amerykańskim gigantem zakończył z bilansem 0-3 – Jesse Ronson zapowiedział powrót do kategorii lekkiej, rzucając wyzwanie Luisowi Peni.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FI: Whittaker vs. Till – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button