UFC

Wyniki UFC FI: Calvin Kattar rozbił Dana Ige na pełnym dystansie

W ważnym dla układu sił w wadze piórkowej starciu wieńczącym galę UFC Fight Island Calvin Kattar pokonał Dana Ige.

W walce wieczoru gali UFC Fight Island w Abu Zabi Calvin Kattar (22-4) pewnie wypunktował Dana Ige (14-3).

Kattar rozpoczął ostrożnie, starając się rozczytać rywala. Ige wyprowadził kilka ostrych szarż, ale nie był w stanie trafić czysto. Dan zaatakował prostymi korpus przeciwnika, szukając też lowkingów.

Kattar cierpliwie rozczytywał przeciwnika, powoli podkręcając tempo – pod kątem wywieranej presji. W końcu odpalił pięści, dwoma ślicznymi kombinacjami trafiając rywala na korpus i głowę. Po drugiej akcji Ige poszukał desperackiego – bo prawdopodobnie mocno odczuł haka na korpus – obalenia, ale skończył na plecach. Walka wróciła na nogi.

Jej stery wyraźnie zaczął przejmować Kattar, kapitalnymi kombinacjami na głowę i korpus kilka razy mocno wstrząsając Ige. Trafił też przeciwnika ładnym frontalem na szczękę. Ige broni jednak nie składał, dwukrotnie traktując rywala srogimi kontrami – Kattar nic sobie jednak z tych uderzeń nie zrobił. Kattar zaliczył jeszcze udane obalenie po przechwyceniu kopnięcia przeciwnika.

Ige aktywniejszy od początku drugiej odsłony, ale defensywa Kattara na miejscu. Ige trafił jednak kombinacją na głowę i korpus. To jednak Calvin był precyzyjniejszy, czając się na kontry.
Kombinacje prawego na korpus i lewego na głowę w wykonaniu Ige działały jednak coraz lepiej. Kilkukrotnie zdzielił nimi Kattara, rozbijając mu jedną z nich nos – być może go łamiąc? Calvinowi wyraźnie przeszkadzał uszkodzony nos. Nieustannie go dotykał. Końcówka rundy była wyrównana – Ige trafił ciosami na korpus, ale zainkasował kilka prostych na głowę.

Trzecią rundę zawodnik z Bostonu rozpoczął nieco agresywniej, zmuszając Hawajczyka do orbitowania wzdłuż ogrodzenia. Ige trafił dobrymi lowkingami na wysokości łydki, ale w obszarze bokserskim to Kattar prezentował się lepiej, dosięgając szczęki i korpusu rywala dobrymi ciosami. Ige pozostawał jednak cały czas w grze, krótkimi kombinacjami w szarżach opędzając się od przeciwnika.

To jednak Kattar był cały czas stroną atakującą. Szukał prostych, dokładając kopnięcia – z pewnymi sukcesami. Polował też na lewego haka na korpus.

Ige poszukał obalenia na otwarcie czwartej rundy, ale Kattar natychmiast wrócił na nogi. Tam zdzielił rywala srogą kombinacją, naruszając go. Poczuł krew, podkręcając tempo. Po latającym kopnięciu na korpus autorstwa Kattara Ige stracił równowagę, lądując na plecach. Kattar ruszył za nim z uderzeniami, ale Dan szybko doszedł do siebie. Walka przeniosła się do stójki.Ige nadal chętnie mieszał ustawienie, ale miał problemy z przedarciem się przez zasięg i długiego lewego prostego Kattara. Gdy ruszał, wkładał pełną moc w uderzenia. Kattar był znacznie bardziej metodyczny, ochoczo zaprzęgając do działania lewego prostego i czając się na mocne krosy. Okopywał też nogi rywala lowkingami.

Calvin czuł się w stójce bardziej komfortowo. Zaczynał wypracowywać sobie przewagę. Jego lowkingi i szybkie proste sprawiały coraz więcej problemów niebędącemu w stanie przenieść walki do parteru – pomimo kilku prób – Hawajczykowi.
Ige próbował przedzierać się do półdystansu od pierwszych sekund piątej rundy, ale Kattar dobrze pracował gardą, świetnie kontrolując też dystans. Smagał rywala szybkimi prostymi, często zupełnie niesygnalizowanymi, wyprowadzanymi z luzu. Grzmotnął Ige soczystym krosem w kontrze. Hawajczyk nadal próbował jednak dosięgać rywala sierpami – z pewnymi sukcesami. To jednak Kattar kontrolował walkę, trzymając długimi fragmentami rywala na dystans dzięki prostym. Kapitalnie wybronił się też przed obaleniem ze strony rywala.

Ige odpowiedział swoimi firmowymi kombinacjami ciosów na korpus i głowę. Do końca szukał swoich szans, rozpuszczając ręce. W ostatnich sekundach stracił jednak równowagę, lądując na plecach – Kattar rzucił się za nim, atakując uderzeniami z góry.

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na Calvina Kattara w stosunku 49-46, 49-46, 48-47. Bostończyk odniósł w ten sposób drugie z rzędu zwycięstwo i czwarte w ostatnich pięciu występach.

Seria sześciu wiktorii Dana Ige dobiegła końca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Fight Island: Kattar vs. Ige – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Oglądanie Calvina to czysta przyjemność, z chęcią bym zobaczył jego pojedynek z Yairem.

    Natomiast Ige dziwie się, że nie chce spróbować sił w koguciej,
    przy swoich gabarytach nie jest nawet silny i nabity jak tur (Volkanovski, Mendes, etc)

Dodaj komentarz

Back to top button