UFC

Wyniki UFC Busan: Volkan Oezdemir po piekielnie wyrównanej walce pokonał Aleksandara Rakicia

W ważnym dla układu sił w kategorii półciężkiej pojedynku Volkan Oezdemir zadał pierwszą w UFC porażkę Aleksandarowi Rakiciowi.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 23 w Busan Volkan Oezdemir (17-4) pokonał niejednogłośną decyzją Aleksandara Rakicia (12-2).

Srogi lewy sierp na zakończenie kombinacji w pierwszej akcji Rakicia. Austriacki Serb idzie za ciosem, rozpuszcza ręce! Rzuca się za naruszonym jakby Oezdemirem, atakuje latającym kolanem, chwyta gilotynę w stójce! Szwajcarski Turek dobrze się jednak broni.

Po krótkiej kotłowaninie w klinczu walka przenosi się na środek oktagonu. Tam Rakic dobrze kontroluje dystans, szukając kontr i kopnięć. Oezdemir niepewny, inkasuje ładnego sierpa. Odpowiada jednak z czasem własnym, wstrząsając rywalem. Volkan wywiera presję, ale Aleksandar ładnie się uchyla, kontrując ciosami. Austriak przechwytuje kopnięcie rywala, przewracając go na środku oktagonu – Oezdemir szybko wraca jednak na nogi i po ostrej wymianie na rozerwanie klinczu – obaj trafili – wracamy na środek oktagonu. Sroga kombinacja w wykonaniu Rakicia dochodzi szczęki próbującego kontrować Oezdemira. Volkan wyraźnie wolniejszy, ma problemy z zasięgiem oponenta, choć cały czas stara się wywierać presję.

Ładna kontra z odejściem na otwarcie drugiej rundy w wykonaniu Rakicia. Oezdemir smaga wykroczną nogę rywala, mocno już okopaną. Austriak trafia kombinacją. Kolejne srogie lowkingi dochodzą wykrocznej – makabrycznie opuchniętej już – nogi Austriaka.

Wymiana w półdystansie – Rakic szybszy, wstrząsa rywalem, ale ten nadal wywiera presję. Tempo walki odrobinę spadło. Oezdemir czai się i czai, powstrzymywany od ofensywy przyruchami rywala. Rakic szuka obalenia, ale bez powodzenia. Unieruchamia jednak przeciwnika w klinczu przy siatce. Tam to jednak Szwajcar jest aktywniejszy, choć na rozerwanie inkasuje krótkiego sierpa. W stójce Aleksandar nadal dobrze pracuje na nogach pomimo makabrycznej opuchlizny. Wymanewrowuje szukającego ostrych sierpów rywala, okolicznościowo zostawiając jakąś kontrę. Oezdemir nieaktywny, czeka i czeka. W końcu trafia na schaby. Prowokuje Rakicia, próbuje stocktońskiego liścia.

Sroga wymiana otwiera rundę trzecią – Rakic trafia podbródkiem, Oezdemir sierpem. Kolejna! Austriak wstrząsa rywalem, ale ten przechodzi do klinczu, szukając obalenia. Obaj trafiają na rozerwanie. W stójce dużo przyczajki. Lowking autorstwa Oezdemira. Dwie ostre wymiany, ale Rakic dobrze unika bomb rywala odchyleniem. Trafia podbródkiem. Szuka kolejnego obalenia, ale defensywa zapaśnicza Szwajcara na posterunku. Krosy Rakicia dochodzą jednak szczęki Oezdemira. Volkan dosięga w końcu rywala mocnym lewym sierpem, ale ten z czasem odpowiada własnymi ciosami. Ostre wymiany! Rakic bombarduje Oezdemira! Inkasuje jednak serię ciosów i traci animusz. Volkan nadal naciera, ale okrutnie już zmęczony Aleksandar szuka obalenia, zwalnia tempo w klinczu, unieruchamiając tam rywala. Koniec.
Sędziowie wskazali niejednogłośnie (2 x 29-28, 28-29) na Volkana Oezdemira.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Volkan Oezdemir odnosi w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu, przerywając serię czterech kolejnych wiktorii Aleksandara Rakicia.

*****

UFC Busan: Jung vs. Edgar – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

  1. Co sądzicie o tym werdykcie? Bo mi nawet przez myśl nie przeszło, że dadzą to Volkanowi..Dwie pierwsze dla Takich, trzecia wyrównana. Ogólnie Volkan pruł powietrze i nie wiele trafiał. Dziwna decyzja. Co zabrali z Reyesem, teraz oddali.

      1. Ale nawet w drugiej rundzie pokazywali statystki znaczących ciosów to było coś koło 25 do 17/18 dla Rakicia. Chyba te lowkingi zrobiły na sędziach wrażenie, chociaż sam Rakic mimo opuchlizny nie zmienił pozycji.

Dodaj komentarz

Back to top button