UFC

Wyniki UFC Apex: Jamahal Hill zdemolował Klidsona Abreu – VIDEO

Kapitalnie dysponowany Jamahal Hill obronił nieskazitelny bilans, rozpercelowując Klidsona Abreu podczas gali UFC w Las Vegas.

Jamahal Hill (8-0) potwierdził nie lada potencjał, demolując w pierwszej rundzie Klidsona Abreu (15-5) podczas gali UFC Apex w Las Vegas.

Obaj zawodnicy ustawieni odwrotnie. Już w jednej z pierwszych akcji Hill serią krosa i lewego sierpa posłał na deski Abreu. Brazylijczyk zdołał jednak szybko wrócić na nogi i choć zainkasował jeszcze kilka uderzeń, przetrwał.

W stójce Abreu polował na niskie kopnięcia, ale Amerykanin świetnie smagał go długim, szybkim jabem, poszukując też od czasu do czasu krosa. Dobrze utrzymywał też dystans, utrudniając rywalowi łapanie klinczu.

Niespełna dwie minuty po rozpoczęciu walki Hill zaatakował bezpośrednim prawym sierpem, wpadając w półdystans – próbę łapania klinczu przez rywala wykorzystał do zdzielenia go srogim kolanem na korpus. Brazylijczyk padł na deski, okrutnie naruszony, przybierając pozycję embrionalną. Hill zasypał go gradem uderzeń, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

Jamahal Hill odnosi w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu pod sztandarem UFC, nie ukrywając, że mierzy w sam szczyt kategorii półciężkiej.

Dla Klidsona Abreu jest to druga kolejna przegrana. Bilans Brazylijczyka w UFC wynosi obecnie 1-3.