UFC

Wyniki UFC Apex: debiutant Brandon Royval poddał faworyzowanego Tima Elliotta – VIDEO

Brandon Royval rozpoczął przygodę z UFC od pokonanie byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi muszej Tima Elliotta.

Debiutujący w oktagonie Brandon Royval (11-4) pokonał faworyzowanego Tima Elliotta (15-11-1) przez poddanie w drugiej rundzie podczas gali UFC Apex w Las Vegas.

Elliott narzucił mordercze tempo w pierwszej rundzie walki, nieustannie polując na obalenia. Położył Royvala na plecach kilka razy, ale nie był w stanie ustabilizować sobie rywala na dole, aby poszukać uderzeń czy obalenia.

Szalonych kulanek zdecydowanie nie brakowało, a chwilami sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W ostatnich sekundach Royval zaatakował balachą, ale rozbrzmiała syrena kończąca pierwsze pięć minut.
W drugiej rundzie Elliott nadal ochoczo inicjował walkę na chwyty, choć wyraźnie było już po nim widać zmęczenie. Na dole dochodziło do mocnych kulanek, ale to w końcu Royval po jednej z nich utorował sobie drogę do trójkąta rękami, zmuszając zdecydowanie zbyt agresywnie usposobionego w parterze Elliotta do poddania walki.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1266873416059179008?s=20
Tym samym rywalizujący w kategorii muszej Brandon Royval udanie debiutuje pod sztandarem UFC.

Dla Tima Elliotta jest to natomiast trzecia z rzędu porażka, która stawia pod znakiem zapytania jego dalszą przygodę z UFC.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Apex: Woodley vs. Burns – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button