Wyniki UFC Apex: Chris Guttierez zmasakrował lowkingami Vince’a Moralesa – VIDEO

Chris Gutierrez wygrał z Vincem Moralesem przez techniczny nokaut niskimi kopnięciami.

W starciu otwierającym galę UFC Apex Chris Gutierrez (15-3-1) porozbijał lowkingami i w drugiej rundzie skończył Vince’a Moralesa (9-5).

Gutierrez rozpoczął walkę znacznie lepiej, smagając Moralesa serią potężnych lowkingów na wysokości łydki, na które bierny Moraels nie miał żadnej odpowiedzi. Po trzech minutach walki Morales wyraźnie już utykał. Gutierrez przeplatał natomiast kopnięcia na nogi z tymi na korpus i na głowę – także w postaci obrotówek.

Morales w końcówce pierwszej rundzy zmienił już ustawienie na odwrotne, aby chronć nogę. Niewiele mu to jednak dało, abo i Gutierrez zmienił pozycję, nadal terroryzując wykroczną nogę rywala.

Początek drugiej odsłony bez zmian – pasywny Morales inkasuje lowkinga za lowkingiem, będąc przeraźliwie biernym. Oddaje pole, nie atakuje, nie skraca dystansu, aby utrudnić rywalowi kopnięcia.

Jednym z niskich kopnięć Gutierrez okrutnie uszkodził prawą nogę Moralesa, zmuszając go do powrotu do klasycznego ustawienia – z również przeokrutnie okopaną lewą nogą z przodu. Po serii kolejnych lowkingów Morales wylądował na deskach. Wrócił na nogi, ale ledwie się na nich utrzymywał.

W końcu po jednym z kolejnych w wykonaniu świetnie usposobionego Gutierreza sędzia przerwał tę rzeź.

Dla mającego kubańskie korzenie Chrisa Gutierreza jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu – i pierwsze w UFC przed czasem.

Vince Morales przegrał drugi kolejny pojedynek. Na tarczy skończył trzy z ostatnich czterech.