UFC

Wyniki UFC Apex: Billy Quarantillo po szalonej walce wypunktował Spike’a Carlyle

Billy Quarantillo po świetnej walce pokonał jednogłośnie szalonego Spike’a Carlyle w ramach gali UFC w Las Vegas.

Po szalonej, wyrównanej walce Billy Quarantillo (14-2) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Spike’a Carlyle (9-2) podczas gali UFC Apex w Las Vegas.

Carlyle ruszył od razu z kopnięciem na głowę obniżającego pozycję rywala – i trafił, naruszając Quarantillo. Ten jednak przetrwał, choć w kotłowaninie zainkasował sporo uderzeń. Carlyle zaszedł mu za plecy, szukając duszenia. Nie był w stanie go odnaleźć, ale zdzielił rywala dobrymi uderzeniami.

Quarantillo odwrócił jednak z czasem pozycję, zrzucając rywala z pleców. Zaszedł mu nawet za plecy, ale Carlyle – piekielnie silny – spokojnie powrócił do pozycji dominującej. Z góry starał się rozbijać Quarantillo potężnymi bombami, ale ten pozostawał cały czas w grze, kręcąc się i szukając okolicznościowo poddań.

W ostatnich sekundach Carlyle wstał, odwrócił się i ruszył do narożnika. Quarantillo wstał, ruszył za nim i ściął rywala z nóg soczystym lewym sierpem zza pleców! Carlyle szybko jednak doszedł do siebie, a dalszą akcję przerwała syrena kończąca pierwszą rundę.

Początek drugiej odsłony należał do Carlyle, który łokciem naruszył oponenta. Quarantillo zainicjował jednak grappling, trafiając do dominującej pozycji. Carlyle ponownie jednak wykorzystał swoją tężyznę fizyczną, odwracając rywala.

W kulankach parterowych Carlyle więcej czasu spędził w górnej pozycji, ale to znacznie świeższy Quarantillo był znacznie groźniejszy – atakował łokciami, szukał poddań.

Na otwarcie trzeciej rundy Quarantillo przewrócił Carlyle, ale ten znów się wykaraskał. Do czasu, bo Billy ponownie znalazł się na górze, rozbijając rywala.

Carlyle starał się zwalniać walkę, trzymać rywala. Quarantillo harował jednak jak wół, aby skończyć pojedynek przed czasem. Dominował z góry, rozbijał Carlyle, ale nie był w stanie go skończyć ani uderzeniami, ani poddaniami.

W ostatnich sekundach walka wróciła na nogi, gdzie Billy ruszył do ostrych ataków, trafiając jeszcze kilkoma bombami wyczerpanego Carlyle – ale ten utrzymał się na nogach, poszukując nawet odpowiedzi ciosami.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1266918900219994113?s=20

Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 3 x 29-28 dla odnoszącego drugie z rzędu zwycięstwo pod sztandarem UFC Billy’ego Quarantillo.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Apex: Woodley vs. Burns – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button