UFC

Wyniki UFC Apex: Augusto Sakai niejednogłośnie lepszy od Blagoia Ivanova

Po niezachwycajcym pojedynku Augusto Sakai pokonał niejednogłośną decyzją Blagoia Ivanova.

W co-main evencie gali UFC Apex w Las Vegas Augusto Sakai (15-1-1) pokonał niejednogłośną decyzją Blagoia Ivanova (18-4).

Początek walki był spokojny. Obaj zawodnicy czujni, ostrożni. Z czasem Bułgar odrobinę się rozkręcił, kilkoma szybkimi kombinacjami na korpus i głowę dosięgając Sakaia. Nie był tak nastawiony na kontry jak w wielu poprzednich pojedynkach.

Brazylijczyk polował przede wszystkim na kopnięia. Te na nogi przynosiły mu pewne sukcesy. Pięściarsko to jednak Ivanov prezentował się lepiej, będąc szybszym. Kilka razy zamknął też na siatce Sakaia.
W pierwszych sekundach drugiej rundy Ivanov trafił dobrymi ciosami na głowę i korpus, ale z czasem Sakai przejął stery walki w swoje ręce. Zdzielił rywala kilkoma mocnymi lowkingami, trafiając też ciosami w kontrach.

Bułgar pozostawał jednak cały czas w grze, odgryzając się własnymi ciosami, w tym soczystym krosem, którym na chwilę wstrząsnął nawet rywalem. Niskie kopnięcia Sakaia zaczynały jednak odciskać piętno na poruszaniu się Bułgara.

Ivanov nadal jednak pozostawał groźny, dosięgając ciosami szczęki Sakaia. W końcóce położył nawet Brazylijczyka na plecach, utrzymując go tam przez kilkadziesiąt sekund.Pierwsza połowa ostatniej rundy była wyrównana. Sakai był świeższy, ochoczo atakując kopnięciami, ale to Ivanov trafiał na głowę częściej.

W pewnej chwili Ivanov był o włos od przewrócenia Sakaia, ale ten wulgarnie przytrzymał się siatki, ratując się przed wylądowaniem na plecach. Sędzia tylko go ostrzegł, nie odejmując mu punktu.
Do końca walki obaj toczyli szermierkę na pięści i kopnięcia. Sakai trafiał częściej kopnięciami, Ivanov – ciosami.

Sędziowie wskazali niejednogłośnie (2 x 29-28, 27-30) na odnoszącego czwarte z rzędu zwycięstwo Augusto Sakaia. Dla Bułgara jest to druga kolejna porażka.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Apex: Woodley vs. Burns – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button