Polskie MMAUFC

Wyniki UFC Adelaide: Salim Touahri pokonany przez Keitę Nakamurę

Salim Touahri nie będzie miło wspominał wyprawy do Adelaide – polski zawodnik przegrał podczas gali UFC Fight Night 142 z Keitą Nakamurą.

Salim Touahri (10-3) przegrał drugą walkę w oktagonie, tym razem podczas gali UFC Fight Night 142 w Adelaide będąc zmuszonym uznać wyższość Keity Nakamury (34-9-2)
Nakamura rozpoczął agresywniej, wywierając presję. Touahri krążył do lewej. Lewy Polaka na korpus doszedł. Japończyk zaatakował lewym na głowę. Krążący wzdłuż siatki Salim trafił lowkingiem. Z czasem dołożył kolejnego. Japończyk nieustannie wywierał presję, ale Touahri wyszedł spod niej z ciosami – choć częściowo zostały one zblokowane. Minęły dwie minuty. Grizzly na chwilę przestał oddawać pole, ale zainkasował krosa. Nakamura trafił lowkingiem, podczas gdy lewica Polaka w kontrze śmignęła mu tuż przed nosem. Śliczny prawy Salima. Odpowiedź krosem Nakamury. Japończyk zszedł do obalenia pod ciosami, ale nasz zawodnik świetnie się wybronił. Kolejna lewa Keity doszła celu. Polak zdzielił rywala lewym sierpem w kontrze. Końcówka wyrównanej rundy. Na trybunach pierwsze gwizdy.

Początek drugiej rundy należał do Nakamury. Potraktował nacierającego Touahriego soczystym prawym w kontrze, posyłając go na deski. Krakowianin szybko jednak wrócił na nogi i zwolnił walkę w klinczu. Tam potraktował rywala kolanami na korpus. Na rozerwanie obaj zdzielili się łokciami. Nakamura był agresywniejszy. Zmuszał naszego zawodnika do krążenia wzdłuż siatki. Trafił ślicznym lewym. Touahri ostrzelał korpus rywala mocnym krosem. Potem dołożył kolejnego, na koniec kombinacji częstując jeszcze Japończyka lewym sierpem na głowę. Ten jednak zniósł cios bardzo dobrze. Po chwili raz jeszcze dosięgnął Nakamurę lewym, ale ten nadal stał – i nacierał.

Dobry lewy na otwarcie rundy w wykonaniu Nakamury. Touahri odpowiada krosem na korpus, następnie broniąc się dobrze przed próbą zapaśniczą Japończyka. Keitaro podkręcił tempo. Zaatakował żwawiej. Obaj trafili kontrującymi sierpami. Nakamura znów poszukał obalenia i choć Touahri dobrze je wybronił, to zainkasował dwa łokcie na rozerwanie. Ładne prawe proste Keity. Polak nie ma pomysłu. Trafia lewym sierpem w kontrze, ale Nakamura szybko odpowiada krosem. „Dawaj, dawaj! Bierz się do roboty!” – krzyczy narożnik Polaka. „Jedziesz! Przyciskaj go!”. Touahri przestał oddawać pole, ale jego aktywność w ofensywie i ciągłe próby lewego sierpa niewiele dawały. Prawy prosty Nakamury doszedł. Kros na korpus w wykonaniu Polaka. Koniec.

Sędziowie nie byli zgodni, wskazując niejednogłośnie (30-27, 28-29, 29-28) na Keitę Nakamurę.

*****

UFC Adelaide: JDS vs. Tuivasa – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button