UFC

Wyniki UFC 258: Marquez powrócił z dalekiej podróży, poddał Pitolo (VIDEO)

Julian Marquez miał sporo problemów z Makim Pitolo, ale broni nie złożył, wygrywając przez poddanie w trzeciej rundzie.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC 258 w Las Vegas powracający do akcji po ponad 2-letniej przerwie Julian Marquez (8-2) przegrał dwie pierwsze rundy z Makim Pitolo (13-8), ale w trzeciej skończył rywala anakondą.

Pitolo rozpoczął walkę z nie lada animuszem, zasypując rywala atomowym lowkingiem, kopnięciem na głowę i srogim podbródkiem. Marquez poszukał obalenia, ale Hawajczyk dobrze się wybronił, zdzielił rywala łokciem w klinczu i sam go obalił przy ogrodzeniu.

Marquez zainkasował kilka uderzeń, ale wrócił z czasem na nogi. Tam jednak Pitolo długimi fragmentami kontrolował go, atakując od czasu do czasu kolanami. Marquez zagroził mu gilotyną, ale Pitolo uwolnił się.

Po serii wymian na otwarcie drugiej rundy – Marquez podkręcił tempo, atakując śmielej – Pitolo ponownie przeszedł w tryb zapaśniczy, kilka razy przewracając rywala. Jednak kolejną próbą gilotyny Julian odwrócił pozycję, trafiając na górę, skąd zasypał Pitolo gradem uderzeń. Jednak w kotłowaninie Hawajczyk przedarł się do dosiadu. Na górze utrzymał się do końca rundy, dobrze kontrolują i trafiając kilkoma uderzeniami z góry.

Pierwsze dwie minuty ostatniej odsłony stały pod znakiem ostrych wymian w stójce. Pitolo był mobilniejszy i szybszy, ale presja ze strony twardego i szukającego skończenia każdym niemal uderzeniem Marqueza stała się dla niego coraz bardziej problematyczna. Julian zachwiał nawet rywalem serią uderzeń i kolan, ale Pitowo włączył wtedy bieg zapaśniczy, inicjując walkę na chwyty.

Marquez zdołał jednak przetrwać – choć w pewnej chwili prawie oddał plecy – wracając na nogi. Tam ponownie rozpuścił ręce, kolana i łokcie, dosięgając wymęczonego już Hawajczyka kilkoma potężnymi uderzeniami. Pitolo poszukał desperackiego obalenia, w odpowiedzi na co Marquez złapał gilotynę. Przeszedł następnie do anakondy, zmuszając rywala do odklepania.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Dla 30-latka jest to pierwsza wygrana od grudnia 2017 roku, gdy poddał Darrena Stewarta.

Przyszłość Makiego Pitolo w UFC stoi natomiast pod znakiem zapytania, bo jest to jego trzecia z rzędu porażka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button