UFC

Wyniki UFC 256: Chase Hooper powrócił z dalekiej podróży, poddał Peter Barretta (VIDEO)

Nie miał łatwej przeprawy Chase Hooper w walce z Peterem Barrettem podczas gali UFC 256, ale ostatecznie wygrał przez poddanie.

W pojedynku otwierającym galę UFC 256 w Las Vegas Chase Hooper (10-1-1) przegrał dwie pierwsze rundy z Peterem Barrettem (11-5), ale broni nie złożył, w trzeciej poddając rywala skrętówką.

Pierwsza runda należała wyraźnie do Barretta, który rozbijał chaotycznego w stójce – delikatnie rzecz ujmując – Hoopera ciosami i kopnięciami, dobrze broniąc się przed pojedynczymi próbami zapaśniczymi. Dopiero w ostatnich sekundach Hooper przeniósł walkę do parteru, atakując skrętówką, ale nie był w stanie skończyć rywala.

Druga odsłona również toczyła się pod dyktando Barretta, który bardzo mocno okopał wykroczną nogę Hoopera, zmuszając go do zmiany pozycji na klasyczną. Młodzianowi raz udało się przenieść walkę do parteru za pomocą Imanari roll, ale po krótkiej kotłowaninie Barrett wrócił na nogi.

Trzecia odsłona również zaczęła się dobrze dla Barretta, choć wielką aktywnością nie grzeszył. Hooper po raz kolejny zszedł jednak rywalowi po nogę w stylu Masakazu Imanariego, udanie przenosząc akcję do parteru. Utrzymał rywala na dole, gdzie rozpoczął walkę o zaatakowanie skrętówką. Barrett przez kilkadziesiąt sekund dobrze się bronił, choć inkasował sporo uderzeń z pleców od młodziana.

Hooper w końcu zdołał przełożyć nogę przeciwnika pod swoją lewą pachę, atakując skrętówką. Barrett nie miał wyboru – odklepał!

21-letni ledwie Chase Hooper powraca tym samym na zwycięskie tory po porażce z Alexem Caceresem, poprawiając swój bilans w UFC na 2-1.

Dla Petera Barretta jest to druga z rzędu przegrana.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Hooper z samym parterem nie zajdzie daleko. Oczywiście jest bardzo młody, ale nie zmienia to faktu, że w stójce nie ma praktycznie nic do zaoferowania, luki są olbrzymie. Ten pojedynek wygrał chyba w jedyny sposób w jaki mógł wygrać na tym etapie walki. Gdyby miał jeszcze jakieś dobre zapasy ofensywne, ale te również są na niskim poziomie.

Dodaj komentarz

Back to top button