UFC

Wyniki UFC 255: Paul Craig rozbił Shoguna, który odklepał uderzenia (VIDEO)

Zapaśniczo nastawiony Paul Craig ubił legendarnego Mauricio Shoguna Ruę w rewanżu, do którego doszło podczas gali UFC 255.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC 255 w Las Vegas Paul Craig (14-4-1) pokonał Mauricio Shoguna Ruę (27-12-1) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Craig rozpoczął od serii kopnięć na wszystkich wysokościach. Rua rozpuścił ręce w kombinacji, dosięgając Szkota sierpami. Poprawił kolejnym, wstrząsając rywalem. Jednak nie poszedł za ciosem, a chwilę potem Craig z łatwością położył go na plecach.

Shogun pracował, aby z półgardy powrócić na nogi, ale zainkasował sporo uderzeń. W końcu jednak utorował sobie drogę na górę, ale tylko na chwilę, bo Szkot ponownie poszukał obalenia, zachodząc Brazylijczykowi za plecy. Jednak Rua świetnie odwrócił pozycję, kończąc na górze. Craig był jednak w stanie uniknąć ataków z góry, dobrze unieruchamiając rywala.
Craig zaatakował kolano Brazylijczyka w pierwszych sekundach drugiej rundy. Rua odpowiedział kombinacją, lewym sierpem trafiając czysto. Craig dobrze opędzał się jednak od niego prostymi i kopnięciami frontalnymi.

Brazylijczyk ponownie wstrząsnął rywalem dobrym sierpem, ale Craig poszukał obalenia – i dopiął swego, przewracając rywala. Shogun zdołał jednak wrócić na nogi, choć pozostał na siatce, przyszpilony do niej przez Szkota.Ten z czasem ponownie przewrócił Ruę, zachodząc mu za plecy. Rozpłaszczył Brazylijczyka na brzuchu, rozpuszczając uderzenia z góry. Sędzia zaczął nawoływać Ruę, aby ten poprawił swoje położenie, ale ten nie był w stanie tego zrobić i… Odklepał!

https://twitter.com/Pucc0lord/status/1330353731016200202?s=20
https://twitter.com/ImShannonTho/status/1330354142792060931?s=20

Dla 32-letniego Szkota jest to druga wygrana z rzędu i trzecia w ostatnich czterech występach.

Seria trzech walk 39-letniego już Shoguna – dwóch wygranych i zremisowanej z Paulem Craigiem – dobiega końca.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button