UFC

Wyniki UFC 255: Kontuzja i GNP! Brandon Moreno ubił Brandona Royvala (VIDEO)

W piekielnie ważnym starciu dla układu sił w ścisłej czołówce wagi muszej Brandon Moreno pokonał Brandona Royvala.

W pojedynku wieńczącym kartę wstępną gali UFC 255 w Las Vegas Brandon Moreno (18-5-1) w ostatniej sekundzie pierwszej rundy pokonał Brandona Royvala (12-5).

Od pierwszych sekund walki Royval był niebywale aktywny w stójce, sprawiając Meksykaninowi sporo problemów. Moreno przeniósł walkę do parteru, ale nie był w stanie utrzymać wściekle wijącego się Amerykanina na plecach.

W szermierce na pięści i kopnięcia Royval był bardzo groźny, szczególnie chętnie polując na kolana na głowę. Moreno szukał przede wszystkim ostrych sierpów – nie bez pewnych sukcesów!

Meksykanin ponownie spróbował obalenia, kapitalnie zachodząc Amerykaninowi za plecy. Stamtąd zagrażał mu duszeniem – i wydawało się, że był niezwykle blisko odklepania Royvala. Ten jednak przetrwał, ale w kotłowaninie parterowej w ostatnich sekundach wybił bark, zwijając się z bólu. Czując krew, Moreno rozpuścił uderzenia, szukając skończenia. Sędzia Marc Goddard przerwał zawody na sekundę przed syreną kończącą pierwszą rundę.

Trener Amerykanina Marc Montoya po walce doprowadził bark swojego zawodnika do użytku…

Dla Brandona Moreno jest to trzecie zwycięstwo z rzędu, które prawdopodobnie toruje mu drogę do pojedynku o pas mistrzowski kategorii muszej. Brandon Royval doznaje natomiast pierwszej porażki w oktagonie UFC. Jego bilans tamże wynosi 1-2.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button